Vojtěch Tomeček

Vojtěch Tomeček | foto: Miloslav Jančík, MF DNES

Tomeček zařídil hattrickem výhru hokejistů Olomouce nad Brnem

• 0
Hokejový útočník Vojtěch Tomeček se podepsal hattrickem pod výhru Olomouce v přípravném utkání nad Kometou Brno 6:5 v prodloužení. Pětadvacetiletý hráč se dvakrát prosadil v normální hrací době a v čase 61:13 duel rozhodl.

„Všechny tři góly byly relativně stejné. Bylo to při přesilovce a dostal jsem krásné přihrávky, takže nebylo těžké zakončit. I v minulých zápasech jsem měl šance, takže jsem rád, že jsem je konečně proměnil,“ uvedl Tomeček na klubovém webu.

Hanáci si připsali šestou výhru v osmém přípravném zápase a oplatili soupeři porážku z poloviny srpna. Na třetí prohře Komety v přípravě nic nezměnily ani dvě branky Jakuba Orsavy.

„Byl to takový divočejší zápas, jak na ledě, tak ve skóre. Nakonec se rozhodlo až v prodloužení. Šli jsme do tří, a přestože to vypadalo, že to udržíme, domácí rozhodující branku nakonec vstřelili,“ řekl trenér Komety Kamil Pokorný.

V netradičním utkání hraném na 3x15 minut a ve třech hráčích v poli Zlín porazil 6:2 Trenčín. Berani duel rozhodli až v závěrečné části, ve které čtyřikrát skórovali.

„Pro oba týmy byl zápas neznámá. Nevěděli jsme přesně, jak se utkání v tomto nezvyklém formátu vyvine. Každopádně bylo velmi obtížné hrát přesilovky na tomto malém rozměru kluziště. My jsme v nich uspěli a dali důležité góly,“ řekl trenér Zlína Antonín Stavjaňa po druhé výhře Beranů v přípravě.

HC Olomouc - HC Kometa Brno 6:5P (3:1, 1:3, 1:1 - 1:0)

Branky: 08:36 Nahodil (Olesz, Jaroměřský), 09:39 Tomeček (Knotek, Ostřížek), 19:27 Handl, 32:34 Škůrek (Olesz, Kolouch), 56:02 Tomeček (Nahodil, Knotek), 61:13 Tomeček - 01:05 Němec (Hruška), 23:39 Orsava (Kucsera, Plekanec), 29:51 Horký (Němec), 35:09 Plášek (Hruška), 58:41 Orsava. Rozhodčí: Cabák, Koziol – Hanzlík, Zedník.

HC Olomouc Lukáš (Konrád) – Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Švrček, Dujsík – Tomeček, Knotek, Ostřížek – Klimek, Kolouch, Strapáč – Olesz, Nahodil, Burian – Hecl, Handl, Laš.

HC Kometa Brno Čiliak (Klimeš) – Bartejs, Pyrochta, Baranka, Němec, Malec, Štencel, Mikyska – Zaťovič, Holík, Mueller – Hruška, Plekanec, Horký – Orsava, Lev, Kucsera – Plášek, Kusko, Jenyš.

HK Dukla Trenčín - PSG Berani Zlín 2:6N (0:1, 2:1, 0:4)pen. 1:2

Branky: 15:30 Mikyska, 18:48 Lapšanský - 02:52 Žižka (Köhler), 16:18 Šlahař, 31:04 Nosek, 32:53 Fryšara (Popelka), 40:04 Kubiš, 42:05 Freibergs.

PSG Berani Zlín Kašík (Huf) – Freibergs, Gazda, Řezníček, Buchta, Žižka, Nosek – Honejsek, Fořt, Šlahař, Kubiš, Ondráček, Okál, Köhler, P. Sedláček, Szturc, Fryšara, Popelka, Dufek.