Mladá Boleslav - Sparta 3:0Mladá Boleslav porazila Spartu, Karlovy Vary přehrály Kassel

Praha

Hokejisté Sparty na závěr programu přípravných utkání na novou extraligovou sezonu prohráli 0:3 s Mladou Boleslaví. Cenný skalp si připsali hráči Karlových Varů, jimž se v duelu plném zvratů podařilo přehrát německý Kassel těsně 5:4.

Sparta zaznamenala čtvrtou porážku z posledních šesti vystoupení v přípravě. Před týdnem porazila v Poděbradech právě Středočechy 3:1, jenže dnes se nedokázala střelecky vůbec prosadit. Všechny góly nastříleli Mladoboleslavští v průběhu druhé třetiny. Sami tak generálku zvládli a v přípravě vyhráli pět utkání ze šesti.

Hodně divoký zápas sehrály Karlovy Vary proti Kasselu. Energie vedla po úvodní dvacetiminutovce 2:0, jenže po výpadku mezi 28. a 36. minutou rázem vedli Huskies 4:2. Alespoň jedním zásahem stihl ještě do přestávky kontrovat Ondřej Beránek. Další obrat v duelu pak dokonali Albert Michnáč a Martin Kohout. Energie si připsala čtvrtou výhru z 11 přípravných zápasů.

Zajímavý zápas sehrála Kometa Brno se Zlínem. Hostující Rickard Palmberg pohnul bezbrankovým stavem až v samém závěru druhé části, sám pak přidal po polovině třetí třetiny i druhý gól, ale stejným kouskem pak odpověděl Petr Holík a vyrovnal. Před více než třemi tisíci diváky měli ale poslední slovo hosté, zápas rozhodl Zdeněk Okál.

V dresu Litvínova se poprvé trefil Richard Jarůšek, který přišel do týmu Vervy v tomto týdnu na měsíční zkoušku. Viktor Hübl v souboji proti Ústí nad Labem přidal další gól a v sedmé minutě vedl favorit 2:0. V dalším průběhu už padl ale jediný gól, když na konci snížil Jaroslav Roubík.

Pardubice dosáhly na výhru 3:1 v Jihlavě, z devíti dosud odehraných přípravných zápasů si hokejisté Dynama připsali třetí úspěch. V sobotu ještě čeká Východočechy duel s Eisbären Berlín.

Přípravné hokejové zápasy:
BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Branky: 24. D. Šťastný, 28. R. Zohorna, 40. Bernad.
HC Dukla Jihlava - HC Dynamo Pardubice 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky: 31. Fronk - 28. Eklund, 28. M. Látal, 46. Machala.
HC Energie Karlovy Vary - EC Kassel Huskies 5:4 (2:0, 1:4, 2:0)
Branky: 10. Skuhravý, 14. Flek, 38. Beránek, 42. Michnáč, 50. Kohout - 28. a 35. Moser, 35. Burns, 36. Duffy.
HC Verva Litvínov - HC Slovan Ústí nad Labem 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 4. Jarůšek, 7. V. Hübl - 58. Roubík.
HC Kometa Brno - PSG Berani Zlín 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)
Branky: 54. a 56. P. Holík - 40. a 51. Palmberg, 58. Okál.