Antoine Griezmann a Ansu Fati

Antoine Griezmann a Ansu Fati Zdroj: SITA

VIDEO Barcelona jasne vyhrala, Real Madrid vyrobil drámu, Atlético prvýkrát prehralo

ŠPORT.sk • 14. sep 2019 o 22:55
Futbalisti Realu Madrid vyhrali v sobotňajšom dueli 4. kola španielskej ligy doma nad Levante 3:2. Favorit rozhodol o svojom triumfe tromi gólmi už v prvom polčase, o dva sa postaral Karim Benzema. Debut v drese Realu absolvoval belgický útočník Eden Hazard.

Real mal v úvode jednoznačnú prevahu a v 25. minúte ju pretavil do prvého gólu - po centri Daniho Carvajala otvoril skóre hlavou Benzema. Ten istý hráč sa presadil aj o šesť minút neskôr po pase od Jamesa Rodrigueza a Casemiro ešte pred prestávkou zvýšil už na 3:0.

Hostia po zmene strán ešte zdramatizovali zápas gólmi Borju Mayorala a Gonzala Melera, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. Benzema mal blízko k hetriku, no v 58. minúte trafil iba konštrukciu bránky súpera. Hazard po svalovom zranení naskočil prvýkrát v drese Realu v súťažnom stretnutí do hry v 60. minúte, keď vystriedal Casemira.

Real je po štyroch kolách bez prehry, na konte má osem bodov. Kouč Zinedine Zidane sa musel proti Levante zaobísť bez zranených Luku Modriča, Marca Asensia i Isca, Gareth Bale nemohol nastúpiť pre trest.

Prvé víťazstvo v novom ligovom ročníku si pripísal Villarreal, na ihrisku Levante uspel hladko 3:0. Dva góly hostí zaznamenal útočník Gerard Moreno.

Atletico Madrid prišlo do San Sebastianu v pozícii ligového lídra, no s Realom Sociedad prehralo 0:2. Domáci rozhodli dvoma gólmi po zmene strán, postarali sa o to Martin Ödegaard a Nacho Monreal. Zverenci Diega Simeoneho tak stratili prvé body v novom ročníku najvyššej súťaže.

Barcelona si na Camp Nou poradila s Valenciou presvedčivo 5:2. Už po siedmich minútach viedol favorit o dva góly, keď sa strelecky presadili iba 16-ročný Anssumane Fati a Frenkie de Jong. Kevin Gameiro síce po polhodine hry znížil, ale domáci pridali po prestávke ďalšie tri góly. Dva z nich zaznamenal Luis Suárez. V nadstavení už iba kozmeticky upravil skóre Maximiliano Gomez.

Španielsko - La Liga - 4. kolo:

Real Madrid - UD Levante 3:2 (3:0)

Góly: 25. a 31. Benzema, 40. Casemiro - 49. Mayoral, 75. Melero

CD Leganes – CF Villarreal 0:3 (0:2)

Góly: 26. a 90.+3 Moreno, 39. J. Silva (vlastný)

Real Sociedad San Sebastian – Atlético Madrid 2:0 (0:0)

Góly: 58. Ödegaard, 61. Monreal

FC Barcelona – CF Valencia 5:2 (2:1)

Góly: 2. Fati, 7. De Jong, 52. Piqué, 61. a 82. Suárez – 29. Gameiro, 90.+2 Gomez