Nicolas Špalek (Žilina) a vpravo Martin Chren (Zlaté Moravce).

VIDEO Žilina stratila body v Zlatých Moravciach, nedala ani gól

ŠPORT.sk • 14. sep 2019 o 21:00
Futbalisti MŠK Žilina sú aj po 8. kole Fortuna ligy bez prehry na čele tabuľky. V sobotu remizovali na ihrisku FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 0:0 a na konte majú 20 bodov za šesť víťazstiev a dve remízy.

Fortuna liga 2019/2020 - 8. kolo - sobota:

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - MŠK Žilina 0:0

Rozhodovali: Gemzický – Weiss, Perát, ŽK: Sloboda, Duga - Demiri, Boženík, 2380 divákov.

Zostavy:

Zlaté Moravce-Vráble: Pindroch - Čögley, Asanovič, Pintér, Brašeň - Švec (82. De Souza), Sloboda, Duga (79. Richtárech), Koval - Ďubek (90. Grozdanovski) - Jarovič

Žilina: Holec – Tomič, Kaša, Králik, Kiwior - Demiri – Káčer, Diaz (86. Myslovič)- Jánošík (70. Ďuriš), Boženík (78. Balaj), Sluka

Domáci vstúpili do stretnutia proti lídrovi nebojácne. Už v 5. minúte Švecov nepríjemný center len tesne minul pravú žrď súperovej brány. V 16. minúte bol v akcii opäť Švec, ktorého prudkú strelu z uhla brankár hostí kryl. V 22. minúte do tretice Švec z 18 m prestrelil. Prebiehala 28. minúta, po Pintérovej chybe sa Boženík ocitol v čistej príležitosti, avšak Pindroch ho skvelým spôsobom vychytal. Od tohto monmenu to boli hostia, ktorí zvýšili obrátky. V 33. minúte pálil z 10 m Jánošík, skvelý Pindroch však jeho strelu vyrazil. Už o dve minúty vletel do pokutového územia Boženík, ale v záklone mieril tesne vedľa ľavej žrde. V závere polčasu sa ocitol Koval v dobrej príležitosti, strelou z 12 m však Holeca nevystrašil.

Do 2. polčasu vstúpili obe mužstvá s vyčkávacou taktikou. V 50. minúte Ďubek rozohral štandardku, ale Jarovič hlavou mieril tesne nad brvno. V 57. minúte sa opäť vyznamenal Pindroch, ktorý tvrdú strelu Jánošíka vytesnil na roh. V 77. minúte prišla šikovná akcia ViOnu, keď Čogley našiel v šestnástke Kovala, ale s jeho strelou si Holec poradil. V 84. minúte mohol rozhodnúť Koval, ktorého našiel v pokutovom územi De Souza, z 10 m však prestrelil. Na opačnej strane Káčerovu strelu z 18 m bechybný Pindroch vytlačil opäť na roh. V 88. minúte nasledovala pekná akcia Pindroch - De Souza - Richtárech, strelu posledného z nich však Holec zlikvidoval. V nadstavenom čase sa v tutovke ocitol Balaj, ale z uhla mieril iba do vonkajšej strany žrde. Vo vyrovnanom stretnutí sa tak body nakoniec delili.

Hlasy po zápase:

Karol Praženica , tréner Zlatých Moraviec: "My sme išli do stretnutia s tým, že nedovolíme hrať Žiline kombinačný futbal. To sa nám aj darilo, nesmieme však robiť také chyby, ako pri šanci Boženíka. Dnes nás podržal Pindroch, ale brankár je na to, aby aj niečo chytil. Myslím, že deľba bodov je spravodlivá."

Jaroslav Kentoš , tréner Žiliny: "Videli sme veľmi dobrý zápas, obe mužstvá predviedli dobré výkony. Na to, aby sme vyhrali, museli by sme premeniť aspoň jednu z troch čistých šancí, čo sa nám dnes nepodarilo. Napriek tomu musím chlapcov pochváliť za celozápasový bojovný výkon."