Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Výprask pre domácich. Schalke i Freiburg si schuti zastrieľali

Futbalisti SC Paderborn nestačili na Schalke 04 a v poslednom stretnutí 4. kola nemeckej Bundesligy utrpeli na domácom ihrisku debakel 1:5.

14.09.2019 20:33 , aktualizované: 15.09.2019 22:31
Schalke Foto: ,
Schalke nadelilo nováčikovi z Padebornu päť gólov.
debata

Nováčik najvyššej nemeckej súťaže síce dobre začal, po úvodnom góle však postupne prebrali iniciatívu hostia z Gelsenkirchenu, ktorí do prestávky vyrovnali a svoju prevahu potvrdili štyrmi zásahmi v druhom dejstve.

Paderborn tak má zo štyroch zápasov len bod za remízu s Wolfsburgom, Schalke naopak oslavuje druhé víťasztvo v rade, pred reprentačnou prestávkou porazilo Herthu Berlín 3:0.

Futbalisti TSG 1899 Hoffenheim prehrali v nedeľňajšom zápase nemeckej Bundesligy na svojom ihrisku s SC Freiburg 0:3. Hostia urobili v regionálnom derby klubov sídliacich v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko výrazný krok k triumfu už v prvom polčase, po ktorom vyhrávali o dva góly.

Freiburg sa dostal na tretie miesto v tabuľke. V aktuálnej sezóne zaznamenal už tretie víťastvo, zo štyroch zápasov neuspel len v predchádzajúcom kole, keď doma prehral s "capkami“ z 1. FC Köln (1:2). Naopak, Hoffenheim utrpel už druhú prehru, priebežne klesol na 13. miesto.

Futbalisti Herthy Berlín v základnej zostave so slovenským reprezentantom Ondrejom Dudom prehrali v sobotňajšom dueli 4. kola nemeckej Bundesligy na ihrisku Mainzu 1:2.

Duda hral do 69. minúty, hostia prišli o bod dve minúty pred koncom po zásahu Jerryho St. Justea. Hertha sa so ziskom jediného bodu z pôdy mníchovského Bayernu krčí na dne tabuľky.

V šlágri 4. kola remizoval obhajca titulu Bayern Mníchov na ihrisku RB Lipsko 1:1. Hostí poslal do náskoku už v 3. minúte Robert Lewandowski, no v nadstavenom čase prvého polčasu zariadil remízu z pokutového kopu Emil Forsberg.

Borussia Mönchengladbach vyhrala v Kolíne nad Rýnom nad domácim celkom 1:0, László Bénes zasiahol v jej drese do hry v 78. minúte. Borussia Dortmund si na domácej pôde hladko poradila s Bayerom Leverkusen 4:0. Dva presné zásahy zaznamenal Marco Reus, po jednom pridali Paco Alcácer a Raphael Guerreiro.

Futbalisti Düsseldorfu remizovali v piatkovom zápase 11. kola nemeckej bundesligy s Wolfsburgom 1:1.