Lidovky.cz

Manchester City deklasoval doma Watford 8:0, pět gólů vsítil už do 18. minuty

Sport

15:30aktualizováno  18:05
MANCHESTER - Fotbalisté Manchesteru City deklasovali v utkání 6. kola Premier League Watford 8:0. Domácí měli drtivý nástup a v úvodních 18 minutách nastříleli pět branek. Hattrickem se blýskl Bernardo Silva. Pro oba týmy znamená výsledek klubový rekord.

Hattrickem se blýskl Bernardo Silva (vlevo) foto: Reuters

„Citizens“ od samého úvodu předváděli ofenzivní podívanou.

Hned v 1. minutě si na centr Kevina De Bruyneho naskočil David Silva a mezi 7. a 15. minutou se prosadili Sergio Agüero z penalty, Rijád Mahriz a Bernardo Silva a další ránu zasadil zlomenému soupeři Nicolás Otamendi.

Phil Foden oslavuje svoji branku do sítě Tottenhamu spolu s Bernardem Silvou
Kevin De Bruyne oslavuje branku ve finále Anglického poháru

Domácí se pak střelecky na čas odmlčeli, ale ani ve druhé půli nepolevili v tlaku a pětadvacetiletý Portugalec Bernardo Silva měl už po hodině hry na kontě první hattrick v kariéře. Skóre uzavřel pět minut před koncem De Bruyne.

Leicester otočil vývoj domácího zápasu proti Tottenhamu a zvítězil 2:1. Výraznou roli sehrál letos nově zavedený videorozhodčí, který neuznal po jedné brance na obou stranách.

Výsledky 6. kola:

Leicester - Tottenham 2:1 (70. Pereira, 86. Maddison - 29. Kane)

Burnley - Norwich 2:0 (10. a 14. Wood)

Everton - Sheffield United 0:2 (39. vlastní Mina, 79. Mousset)

Manchester City - Watford 8:0 (15., 49. a 61. B. Silva, 6. z pen. a 18. Agüero, 1. D. Silva, 13. Mahriz, 85. De Bruyne)

Newcastle - Brighton 0:0

Poprvé v 17. minutě odepřel gól Leicesteru. Skóre tak otevřel až po půlhodině hry útočník hostů Harry Kane, který po individuálním průniku do vápna v pádu přehodil vybíhajícího brankáře Kaspera Schmeichela.

Pro šestadvacetiletého Angličana to byla již 13. branka do sítě Leicesteru v kariéře, jinému klubu víc nedal.

„Kohouti“ mohli zdvojnásobit vedení po přestávce, ale trefu Serge Auriera v 65. minutě kvůli milimetrovému ofsajdu znovu odvolal VAR.

Domácí tak dostali možnost k vyrovnání, které o čtyři minuty později zařídil Ricardo Pereira. V 86. minutě dokonal obrat James Maddison střelou z třiceti metrů na zadní tyč branky Paula Gazzanigy.

Finalista Ligy mistrů Tottenham utrpěl druhou porážku od začátku ligového ročníku, poprvé prohrál před necelým měsícem s Newcastlem. Naopak Leicester uspěl potřetí z posledních čtyř zápasů.