10. října 2019 • 17:49

Duda o krvavé bitce: Někteří hráči jsou nepoučitelní. I starej pes štěká...

Autor: isport tv, adl
0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Znovu ukázal tvář rebela. Vyhlášený bouřlivák Radek Duda se porval ve středečním 12. kole Chance ligy mezi Benátkami a Prostějovem (2:8). Jeho sok Martin Novotný odnesl pěstní souboj krvavým zraněním. „Pořád je to hokej. Někteří hráči jsou nepoučitelní. A to se ví, že i ten starej kotel někdy čapne,“ řekl 40letý útočník svou tradiční slovní zásobou. Aktuálně je Duda nejtrestanějším hráčem druhé nejvyšší soutěže.

Běžela 36. minuta utkání, Prostějov směřoval za jasným vítězstvím, když vedl už 6:2. Duda se s Novotným začal pošťuchovat před hostující brankou. Ze strkanice se nakonec stala pěstní výměna názorů. Oba hráči skončili na ledě, útočník Benátek s přetaženým dresem přes hlavu, jeho soupeř zase s krvavým zraněním. Utkání pro ně předčasně skončilo.

„Vůbec toho nelituju, k hokeji to patří. Je jedno, jestli ti je čtyřicet nebo dvacet. Tak to prostě je, tak to u nás chodí,“ uvedl Duda o den později.

Při vysoké domácí prohře s Prostějovem 2:8 vyfasoval dohromady 31 trestných minut. Celkem jich má v sezoně 51 a s přehledem je nejtrestanějším hráčem Chance ligy. I ve 40 letech. „Považuju se za hráče, který nikdy neměl nic zadarmo, který si všechno musel vybojovat. Bojovný duch tam je. Někteří kluci zkouší trpělivost a ono to pak někdy skončí. I ten starej pes prostě štěká,“ dodal rebel, který za kariéru proslul řadou škraloupů.

Oba rváči skončili v závěru bitky na ledě, utkání pro ně předčasně skončilo

Duda o bitce: Některý kluci provokujou a nechápou, že starej pes pořád kouše

Domácí: 18:31. Rychlovský, 23:03. Šír

Hosté: 13:05. Kafka, 15:39. Račuk, 20:49. L. Krejčík, 21:51. Dvořáček, 24:20. Kafka, 27:18. Dvořáček, 50:12. M. Novák, 50:41. Žálčík

Domácí: Kašpar (22. Hrstka) – Kolmann, Kunst, Buchtela, Aubrecht, Niko, Žůrek – R. Duda, Chrtek, Průžek – Klapka, A. Musil, Šír – Rychlovský, Najman, D. Špaček – Šafařovský, Wiencek.

Hosté: D. Dvořák (Štůrala) – Muška, M. Novotný, Mrázek, Hrdinka, Brančík, Husa, P. Krejčí – Nouza, V. Meidl, L. Krejčík – Žálčík, Račuk, Kafka – Berger, Chlán, Dvořáček – Ouřada, M. Novák, T. Jandus.