Diamantová liga 2024

Famózní Seemanová je k nezastavení. Na SP v Berlíně si podmanila i dvoustovku

Barbora Seemanová je na plaveckém Světovém poháru v Berlíně ve vynikající formě. V pátek opanovala závod na 400 metrů kraul, v sobotu nenašla přemožitelku ani na poloviční distanci. Devatenáctiletá naděje se tentokrát časem 1:58,78 sice nepřiblížila k vlastnímu českému maximu (1:57,16), ale stačilo jí to k vítězství o dvě setiny před Michelle Colemanovou ze Švédska.

Barbora Seemanová
zdroj: Instagram autor: Barbora Seemanová

Třetí dohmátla s odstupem 62 setin zkušená maďarská plavkyně Zsuzsanna Jakabosová, která dvoustovku ovládla na předminulém dílu Světového poháru v Singapuru. Až za ní skončila Kanaďanka Aly Ackmanová  jediná přemožitelka Seemanové v rozplavbách.

Ve druhém dnu berlínských závodů obsadila ještě Kristýna Horská čtvrté místo v polohovém měření sil na 400 metrů, jemuž dominovala slavná Maďarka Katinka Hosszúová. Pavel Janeček byl sedmý ve finále motýlkářské dvoustovky, Tomáš Franta osmý na znakařské padesátce.