Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří
130 let

Lidovky.cz

Patnáctiletá Gauffová vyhrála první titul v Linci, čtyřhru ovládly Siniaková s Krejčíkovou

Sport

18:00
Linec - České tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková získaly v Linci druhý společný deblový titul v této sezoně. Nasazené jedničky a dvojnásobné grandslamové šampionky ve finále zdolaly rakousko-švýcarský pár Barbara Haasová, Xenia Knollová 6:4, 6:3 a pojistily si umístění v elitní osmičce světového žebříčku pro postup na Turnaj mistryň.

Cori Gauffová. foto: Reprofoto

Ve dvouhře dotáhla patnáctiletá americká tenistka Cori Gauffová nečekané tažení turnajem až k zisku prvního titulu v kariéře. V dnešním finále porazila 6:3, 1:6, 6:2 Jelenu Ostapenkovou z Lotyšska a stala se nejmladší vítězkou turnaje WTA od triumfu Nicole Vaidišové v Taškentu v roce 2004.

Gauffová, která poprvé zazářila mezi elitou v letošním Wimbledonu, se přitom do hlavní soutěže dostala až jako lucky loser. Ve čtvrtfinále vyřadila turnajovou jedničku a osmou hráčku světa Kiki Bertensovou z Nizozemska. Díky finálovému vítězství nad šampionkou předloňského French Open se poprvé v kariéře dostane do nejlepší stovky světového žebříčku.