Český souboj v Itálii pro Krejčího. Neapol ztratila, Atalanta roznesla Udine

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Souboj českých fotbalových reprezentantů v italské lize vyzněl pro Ladislava Krejčího. Boloňa si v dnešním devátém kole poradila 2:1 se Sampdorií a po pěti zápasech se dočkala vítězství. Naopak janovský celek, za který nastoupil Jakub Jankto, prohrál v sezoně posedmé a je stále poslední.

Nečekanou ztrátu zaznamenala čtvrtá Neapol, která s předposledním týmem Spal Ferrara remizovala 1:1. Naopak Bergamo rozstřílelo 7:1 Udine a vyrovnalo své nejvyšší domácí vítězství. Debakl na straně hostů, kteří jen o gól zaostali za nelichotivým klubovým rekordem, sledoval český reprezentant Antonín Barák pouze z lavičky.

Neapol sice vedla po zásahu Arkadiusze Milika, ale za domácí srovnal Jasmin Kurtič. Hosté tak promarnili šanci využít zaváhání vedoucího Juventusu a druhého Interu Milán, kteří oba v devátém kole remizovali. Neapol je se 17 body čtvrtá, o tři body za Bergamem. Juvenus vede s 23 body, Inter má na kontě 22 bodů.

O rekordním vítězství Bergama rozhodl třemi góly, z toho dvěma z penalt, Luis Muriel. Dvě branky přidal Josip Iličič a o zbývající zásah se postaral Amad Traoré. Atalanta výhrou 7:1 vyrovnala své nejvyšší vítězství, kterým dosud byl triumf 7:1 nad Terstem z ročníku 1951/1952.

Na páté místo se posunul AS Řím díky vítězství 2:1 nad AC Milán. Po úvodním zásahu Edina Džeka sice hosté po pauze vyrovnali díky brance Thea Hernandeze, ale výhru domácím zajistil Nicolo Zanolo a prodloužil krizi Rossoneri. Milánský celek ve dvou zápasech pod novým trenérem Stefanem Piolim získal jeden bod a z posledních šesti zápasů vyhrál jen jednou.

Boloňu poslal do vedení v 48. minutě Rodrigo Palacio. Sampdoria srovnala v 64. minutě krátce po Janktově odchodu ze hřiště zásluhou Manila Gabbiadiniho, ale výhru domácím zajistil v 78. minutě Mattia Bani. Boloňa, za kterou Krejčí odehrál celý zápas, je v tabulce desátá, hosté jsou poslední a od příček zajišťujících záchranu je dělí čtyři body.

Italská fotbalová liga - 9. kolo:

Boloňa - Sampdoria Janov 2:1
Branky: 48. Palacio, 78. Bani - 64. Gabbiadini

Bergamo - Udine 7:1
Branky: 35. z pen., 48. a 74. z pen. Muriel, 21. a 43. Iličič, 52. Pasalič, 83. Traoré - 12. Okaka

Fiorentina - Lazio Řím 1:2
Branky: 28. Chiesa - 22. Correa, 89. Immobile.

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.