Detroit - Boston 4:2Krejčí skóroval, ale překvapivému vítězství Rudých křídel nezabránil

Praha

Po výsledcích Detroitu v letošní sezoně NHL, kdy ze sedmnácti předchozích zápasů, dokázali hráči Rudých křídel zvítězit pouze čtyřikrát, tohle čekal málokdo. David Krejčí si připsal dva body za gól a nahrávku, ale jeho spoluhráč z Bostonu David Pastrňák po úpravě statistiky přišel o asistenci, jeho bodová série po třinácti utkáních skončila a Boston prohrál v Detroitu 2:4. Žádný jiný Čech v nočních zápasech už nebodoval. Útočník Buffala Vladimír Sobotka se zranil.

S obrovitým obráncem Bostonu, Zdenem Chárou, není radno si zahrávat...

Patnáct zápasů a třináct porážek – to byla bilance Detroitu za poslední měsíc. Není divu, že Boston byl v tomto utkání favoritem. Svou roli potvrdil hned ve druhé minutě první třetiny gólem Davida Krejčího, který svižnou střelou k bližší tyči z úrovně pravého kruhu překonal brankáře Berniera, který si v utkání připsal dvě asistence. Hráči Detroitu se ovšem nenechali zaskočit a o necelé dvě minuty později vyrovnali, osm minut před koncem prvního dějství se dokonce ujali vedení 2:1.

Na 3:1 zvyšoval hned v úvodu druhé části v přesilovce Fabbri, který potrestal Pastrňákovo hákování. Pak Krejčí přihrál Krugovi na gól. To bylo ovšem od Bostonu vše, výhru Detroitu pečetil střelou do prázdné branky Mantha. Český obránce ve službách Detroitu, Filip Hronek, vyšel bodově naprázdno.

Hráči Winnipegu přivítali na svém ledě Vancouver. První třetina se odehrála v klidném tempu bez vyloučení i bez gólů. To se změnilo až ve 26. minutě, kdy se vedení ujali hráči Vancouveru střelou Millera. To však byl jediný jejich zásah, pak už se režie zápasu chopil Winnipeg. Druhou třetinu vyhrál poměrem 2:1, v té třetí přidal další dva góly, ten poslední necelé dvě minuty před koncem do odkryté klece vstřelil Lowry. Winnipeg tedy vyhrál 4:1.

V dalším utkání se představili hráči Edmontonu, kteří hostili na svém ledě hráče z New Jersey. Olejáři nedali Ďáblům šanci a zvítězili jasně 4:0. Góly začaly padat až ve druhé třetině, skóre otevřel Draisaitl po skvělé přihrávce Nugenta-Hopkinse z vlastního obraného pásma. Ten si připsal ještě druhý bod za přihrávku na poslední gól, který vstřelil v přesilovce, ve 46. minutě, Chiasson střelou z mezikruží.

Ještě před půlnocí skončilo první utkání ze dvou, ze série NHL Global Series ve Stockholmu, mezi hráči Buffala a Tampy. V utkání se představili dva čeští útočníci. V dresu vítězných Lightning Ondřej Palát a na druhé straně Vladimír Sobotka, který však po bodyčeku Nikity Kučerova odstoupil ze zápasu už v první třetině a nezasáhne ani do dnešní odvety. Palátův spoluhráč obránce Jan Rutta zůstal pouze mezi náhradníky. Tampa porazila Buffalo 3:2, po gólech Kučerova, Killorna z přesilovky a Yanniho Gourdea. Na straně poražených dvakrát skóroval Reinhart.

Výsledky NHL
Buffalo - Tampa Bay 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky: 36. a 52. Reinhart - 4. Kučerov, 17. Killorn, 48. Gourde. Střely na branku: 22:34. Diváci: 13.230. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov (Tampa Bay), 2. Reinhart (Buffalo), 3. Hedman (Tampa Bay).
Detroit - Boston 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky: 12. a 22. Fabbri, 3. D. Larkin, 59. Mantha - 2. Krejčí, 38. Krug (Krejčí). Střely na branku: 32:28. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Fabbri (Detroit), 2. Krejčí (Boston), 3. Bernier (Detroit).
Winnipeg - Vancouver 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky: 32. Roslovic, 37. Scheifele, 54. Connor, 59. Lowry - 27. J. T. Miller. Střely na branku: 35:33. Diváci: 15.325. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Connor, 3. Roslovic (všichni Winnipeg).
Edmonton - New Jersey 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
Branky: 22. Draisaitl, 36. Haas, 37. Neal, 47. Chiasson. Střely na branku: 32:29. Diváci: 17.240. Hvězdy zápasu: 1. Koskinen, 2. Hopkins, 3. Persson (všichni Edmonton)

5 Nashville 69 215 : 217 78
6 Minnesota 69 220 : 220 77
7 Chicago 70 212 : 218 72