SESTŘIH: Příbram – Opava 0:0. Bez formy, bez gólů. Čekání na výhry pokračují

Autor: iSport.cz
0
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?
Kapitán Vrána o pátých mistrovských oslavách v Třinci v řadě: To se nikdy neomrzí

Fotbalisté Příbrami v 16. kole první ligy remizovali 0:0 s poslední Opavou a bezbrankový výsledek doma uhráli potřetí za sebou. Oba týmy prodloužily čekání na vítězství v nejvyšší soutěži - Středočeši na devět a Slezané dokonce na 14 utkání. Opavští navíc už 490 minut nedali ligový gól.

Příbram si už ve třetí minutě vytvořila velkou šanci, ale Polidara zblízka vychytal brankář Fendrich. Hostující Zavadil poté rozehrál přímý kop na Žídka, který zblízka trefil gólmana Kočího a Dedič z dorážky poslal míč nad branku.

Slezané byli v této fázi zápasu třelecky aktivnější. Zavadilův přímý kop ze slibné pozice si pohlídal Kočí, který ve 29. minutě s mnohem většími problémy vytáhnul Susův oblouček z dálky. Na druhé straně se dostal k odraženému míči volný Zeman, jehož rána však skončila mimo.

Závěr prvního poločasu zase patřil domácím. Po Zemanově přímém kopu hlavičkoval Šimek, jehož tečovaný pokus Fendrich vytáhnul nad břevno. Poté Nový povedenou ranou těsně minul.

SESTŘIH: Příbram - Opava 0:0. Bez formy, bez gólů. Čekání na výhry pokračují

Druhé dějství začalo šancí opavského Helebranda, jenž ve skluzu o kousek netrefil branku. Mezi tyče se těsně nevešla ani hlavička domácího Škody.

Po dlouhé pasáži ve středu pole se do velkých příležitostí dostala Příbram. V 70. minutě Nového dalekonosný přímý kop Fendrich vyrazil míč na roh, po kterém bezchybný opavský brankář zblízka zlikvidoval ránu Kodra. Ve druhé minutě nastavení se blýskl Kočí, který Zavadilovu hlavičku z rohu vytáhnul na břevno.

Domácí: Kočí – Tregler, Kodr, Šimek, Nový – Dramé (46. Soldát) – Ma. Zeman, Jan Rezek (C), Polidar, Alvir (79. Slepička) – Michal Škoda.

Hosté: Fendrich – Hrabina, Simerský, Žídek (C), Helebrand – Sus (90. Schaffartzik), Jan Řezníček (71. Juřena), Šulc (85. Souček), Zavadil, Mondek – Dedič.

Náhradníci

Domácí: Slepička, Cmiljanović, Hájek, Kříž, Soldát, Stuparevič, Boháč

Hosté: Šrom, Souček, Schaffartzik, Manzia, Juřena, Svozil, Stáňa

Pavel Rejžek. Asistenti: Petr Blažej, Zdeněk Koval. Čtvrtý rozhodčí: Ondřej Berka

Příbram - Opava: Po centru Zemana hlavičkoval Šimek, zasahovat musel Fendrich

Příbram - Opava: Susův padající list vyškrábl Kočí nad břevno!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.