SESTŘIH: Liberec - Karviná 3:0. Domácí potvrdili roli favorita až po přestávce

Autor: ČTK, iSport.cz
0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Fotbalisté Slovanu Liberec vyhráli ve 20. kole FORTUNA:LIGY nad Karvinou vysoko 3:0. Všechny góly vstřelili domácí až po přestávce. Nejprve se hned ve 48. minutě z dorážky prosadil Roman Potočný. Na jeho branku navázali ještě Kamso Mara a Radim Breite. Severočeši si tak pro zimní přestávku upevnili místo ve skupině o Evropskou ligu.

Oba trenéři udělali změnu na brankářském postu. Zraněnou domácí jedničku Nguyena nahradil Knobloch, v hostující brance zase dostal před Pastornickým přednost Hrdlička. Karvinský kouč Jarábek zkusil překvapit i rozestavením a do hry poslal formaci 3-5-2.

Severočeši byli od začátku aktivnější, ale k vyloženým šancím se dlouho nedostávali. Ve 12. minutě mířil po zemi mimo Potočný a mezi tyče se nevešla ani Breiteho rána. Hosté za celý první poločas ani jednou pořádně nevystřelili.

Aktivnější domácí se dočkali vedení krátce po pauze. Po Malinského centru ve 48. minutě ještě brankář Hrdlička stačil vyrazit Musovo akrobatické zakončení, ale dobíhající Potočný zblízka uklidil míč do sítě. Liberecký ofenzivní záložník devátým gólem v ligové sezoně potvrdil pozici nejlepšího týmového střelce.

Slezané po inkasované brance s příchodem útočníka Petráně změnili rozestavení a přidali. Po hodině hry poprvé zahrozili v ofenzivě, Ba Louaovu hlavičku však vyboxoval Knobloch.

Na druhé straně v 66. minutě Musa nepřekonal Hrdličku a Severočeši zvýšili až o chvíli později. Po Potočného centru z přímého kopu se hosté pokusili vystavit domácí do ofsajdu, ale asistent rozhodčího nechal hru pokračovat. Sami před gólmanem se ocitli hned čtyři liberečtí hráči a po Chalušově přihrávce poslal míč do prázdné branky Mara.

Po další chybě v karvinské defenzivě přidal Slovan v 86. minutě ještě třetí gól. Breite se protlačil až před Hrdličku a zavěsil do horního rohu. Karviná venku v lize popáté za sebou prohrála bez vstřelené branky a nezvítězila ani ve čtvrtém utkání pod koučem Jarábkem.

Domácí: 48. Potočný, 70. Mara, 86. Breite

Hosté:

Domácí: Knobloch – Mikula, Kačaraba, Chaluš, Hybš – Oscar, Breite (C) – Malinský (69. Pešek), A. Baluta (62. Mara), Potočný – Musa (88. Gembický).

Hosté: Hrdlička – Krivák (54. Petráň), Janečka, Rundić (C) – Ndefe, Lingr (83. Želizko), Bukata, Marek Hanousek, Čonka – Ba Loua (74. Putyera), V. Vukadinović.

Klíčové okamžiky zápasu:

Liberec - Karviná: Chyba karvinské obrany! Breite se dostal před Hrdličku sám, 3:0

Liberec - Karviná: Obrovská šance Musy! Ten byl ale příliš blízko a karvinského brankáře nedokázal nadvakrát překonat
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Liberec - Karviná: Ba Loua hlavičkoval nebezpečně o zem, ale Knobloch dobře zasáhl. Hanousek poté přestřelil

Liberec - Karviná: Hrdlička vytáhl parádní zákrok proti pokusu Musy, následná dorážka Potočného skončila gólem 1:0

Liberec - Karviná: Musa předvedl povedený průnik, ale zakončení Potočného mířilo mimo bránu

Liberec - Karviná: Baluta prodloužil na Hybše, jeho střela levačkou ale Hrdličku nepřekvapila

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905