Střelec první branky Kladna Petr Vampola (vlevo) a jeho spoluhráč Jakub Strnad. | foto: ČTK

Liberec po dlouhé době nebodoval. Prohrála i Kometa a Pardubice

• 108
Hokejová extraliga zažila ve 33. kole neobvyklou událost: Liberec po dlouhých šestnácti zápasech nebodoval. Neuspěl v Kladně, kde padl 0:2. Rytíři favorita před vlastními fanoušky porazili i podruhé v sezoně. V čele tabulky tak zůstává Sparta, má však tři zápasy k dobru.

Zlín porazil Pardubice 4:1, Východočeši tak zůstávají poslední s tříbodovou ztrátou na Litvínov, ten má navíc dva zápasy k dobru. Plzeň uspěla 3:2 po nájezdech v Olomouci a Hradec zdolal Kometu 2:1 po prodloužení.

Zlín - Pardubice 4:1

O výsledku utkání se rozhodlo už v první třetině, kdy se domácí během minuty dostali do dvoubrankového vedení. Poprvé skóroval Köhler, jenž tečoval Řezníčkovu střelu od modré, potom se v následné přesilovce prosadil Honejsek střelou z pravého kruhu. Pardubice sice díky Kolářovi snížily, ale šest vteřin před druhou sirénou je srazil znovu Köhler po přečíslení dvou na jednoho a přesnou střelou z pravého kruhu.

Robert Svoboda (Zlín): „Nebyl to jednoduchý zápas. Pardubice vůbec nehrají špatně a mají šikovné hráče s dobrým pohybem. Přišli jsme o Ondráčka a Buchtu. Snad nám pomůžou hráči Přerova, máme úzký kádr.“

Michal Mikeska (Pardubice): „Chtěli jsme se soustředit na první třetinu, protože Zlín v ní umí vyvinout velký tlak. Bohužel jsme ji, skoro jako vždy, prohráli 0:2. Měli jsme v ní tři vyloučení, nedaří se nám hrát jednoduše.“

Kladno - Liberec 2:0

Kladno o vítězství rozhodlo dvěma údery v rozmezí 37 vteřin na konci první třetiny. Skóre otevřel mazák Vampola, jenž byl sám v útočném pásmu a tvrdou střelou mířil přesně k pravé tyči. Po něm se prosadil Hovorka, především díky skvělé práci Strnada, od nějž dostal přihrávku před branku. Liberec se vyložených šancí nedostával. A když už, tak je nevyužil. Jako třeba v případě Krenželoka, jenž se ocitl sám před Godlou, jenž ho vychytal.

David Čermák (Kladno): „Liberec je velmi kvalitní tým, takže nás místy přehrával, ale i my jsme si vytvořili šance. Musím všechny kluky pochválit, obzvláště našeho brankáře Denise Godlu. Jarda Jágr trénuje, ale čekáme, až se rozhodne, že je úplně stoprocentně připravený.“

Patrik Augusta (Liberec): „Utkání jsme nezačali vůbec špatně. Byli jsme relativně aktivní a na kotouči. Bohužel naše zakončení bylo laxní. Utkání rozhodly dvě darované rychlé branky v jedné minutě.“

Rytíři Kladno - Bílí Tygři Liberec 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Branky: 17:23 Vampola (Nash), 18:00 Hovorka -
Rozhodčí: Antonín Jeřábek, Tomáš Horák - Tomáš Brejcha, David Jelínek. Diváci: 3286.

Rytíři Kladno: Godla - Austin, Nash - Kehar, Lakos - Barinka, Romančík - Zajíc - Redlich, Strnad, Vampola - Hovorka, Machač, Zikmund - Bláha, Melka, Stach - Hajný, Kaut, O ́Donnell

Bílí Tygři Liberec: Hrachovina - Knot, Šmíd - Derner, Kunst - Hanousek, Kotvan - Buchtela - Birner, Bulíř, Hudáček - Lenc, Marosz, Musil 11 - Jelínek, Krenželok, Zachar - Ordoš, Průžek, Vlach

Přejít na on-line reportáž

Olomouc - Plzeň 2:3N

Plzeň byla v utkání pořád o krok napřed, ale domácí se nedali. Zareagovali na vedoucí gól Mertla (Nahodil v přesilovce doklepl do sítě klasický Irglův švih z kruhu), a vyrovnali také po Jankově ráně od modré (Káňa tečoval před bránou Valentovu střílenou přihrávku). Vyrovnaný a vypjatý duel nakonec dospěl až do nájezdů, v nichž stříleli góly jen hosté. Ten rozhodující trefil Němec, jenž rozhýbal Konráda a zakončil do prázdné.

Jan Tomajko (Olomouc): „Byli jsme aktivní, ale ve třetí třetině se to trochu srovnalo. Taky jsme měli určitý strach o výsledek, abychom zase neztratili zápas ve třetí třetině. Myslím si, že na tolik střel bychom měli dát víc gólů.“

Jiří Hanzlík (Plzeň): „První dvě třetiny byly jednoznačně v režii domácích, my jsme de facto jenom bránili. Z mého pohledu jsme ve třetí třetině hru srovnali, náš herní projev se zlepšil a můžeme být spokojení se ziskem dvou bodů.“

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 2:3N (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 15:46 Nahodil (Irgl), 38:55 Káňa (Valenta, Skladaný) - 8:17 Mertl (Kantner), 22:27 Jank (Gulaš, Mertl), - Němec . Rozhodčí: Robin Šír, Zbyněk Kubičík - Jiří Gebauer, Michal Axman. Diváci: 4033.

HC Olomouc: Konrád - Švrček, Valenta - Dujsík, Ondrušek - Jaroměřský, Vyrůbalík - Rutar - Klimek, Musil, Nahodil - Burian, Irgl, Strapáč - Knotek, Olesz, Skladaný - Handl, Káňa, Laš

HC Škoda Plzeň: Frodl - Budík, Čerešňák - Pulpán, Vráblík - Jank, Kaňák - Gulaš, Kantner, Mertl - Kracík, Malát, Pour - Němec, Rob, Zdráhal - Eberle, Kodýtek, Straka

Hradec Králové - Kometa 2:1P

Hradec dlouho držel vedení, které mu ve 21. minutě zajistil Cingel: po vhazování dostal přihrávku na modrou a propálil všechno, co mu stálo v cestě. Kometě zachránil alespoň bod svým dvacátým gólem v sezoně Zaťovič, jenž se prosadil po vhazování podobným způsobem. Po 29 vteřinách rozhodl o vítězství Východočechů Smoleňák, jenž zakončoval krásnou kombinaci na jeden dotek do prázdné brány.

Tomáš Martinec (Hradec Králové): „Myslím, že jsme byli aktivní, hodně jsme bruslili. Vytvořili jsme se spoustu šancí. Rozdíl ve skóre mohl být vyšší než 1:0. Kometa od poloviny zápasu ukázala svoji kvalitu.“

Kamil Pokorný (Brno): „První třetina byla v režii domácích, ve druhé jsme sice dostali gól, ale naše hra se zvedla. Bod jsme za těch čtyřicet minut zasloužili.“