Vrána přispěl dvěma góly k nevídanému obratu Washingtonu, trefili se i Kubalík a Zadina

Útočník Dominik Kubalík zpečetil v NHL gólem do prázdné branky výhru Chicaga 4:2 nad Detroitem. Za poražené skóroval Filip Zadina, který byl zvolen třetí hvězdou zápasu. Stejné ocenění získal i Jakub Vrána. Český útočník se dvěma trefami podílel na výhře Washingtonu 5:4 v prodloužení nad San Jose, které ještě minutu před koncem vedlo nad lídrem soutěže 4:2.

Washington (Aktualizováno: 6:54 6. 1. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Vrána slaví gól se svými spoluhráči

Jakub Vrána slaví gól se svými spoluhráči | Zdroj: Reuters

David Rittich zneškodnil třicet střel, v rozstřelu kryl šest ze sedmi nájezdů a dovedl Calgary na ledě Minnesoty k výhře 5:4. Další český gólman Petr Mrázek chytil 23 střel, ale neodvrátil prohru Caroliny 1:3 s Tampou Bay.

Pastrňák byl opět jediným střelcem Bostonu. Nosek, Hertl, Šimek, Zacha a Palát asistovali

Zadina otevřel v přesilové hře skóre přesnou střelou zápěstím z pravého kruhu do horního růžku. Druhou asistenci si u gólu připsal Filip Hronek. Luke Glendening zvýšil ještě v úvodní třetině, ale náskok Detroitu se rozplynul ve 36. minutě.

Během 45 sekund se trefili Dylan Strome a Dylan Sikura. Nerozhodný stav zlomil Adam Boqvist v čase 48:47 střelou z mezikruží. Výhru pojistil v závěru Kubalík dvanáctou trefou sezony.

Kaneův hattrick nestačil

Evander Kane zkompletoval během 27. až 37. minuty hattrick a San Jose vedlo 3:1. V závěru druhé třetiny sice snížil po skvělém pasu T. J. Oshieho do odkryté branky Vrána, ale Logan Couture přidal v 59. minutě při hře bez gólmana po přihrávce Tomáše Hertla čtvrtou trefu.

Gól Jakuba Vrány, kterým snížil skóre na 2:3

Jenže v čase 59:13 Vrána vykřesal za asistence Radka Gudase naději a o 32 sekund později zařídil prodloužení Oshie. Zdrcené hosty dorazil Lars Eller.

Sestřih ze zápasu Washington - San Jose

Rittich inkasoval v posledních dvou startech sedm gólů a také v Minnesotě nezačal dobře, když už v úvodní třetině pustil tři branky. Calgary v utkání ani jednou nevedlo, čtyřikrát smazalo jednobrankové manko a také v rozstřelu se ve čtvrté sérii prosadili jako první domácí. Následně ale vyrovnal Derek Ryan a v sedmém kole rozhodl Dillon Dubé.

Výsledky NHL:

Washington - San Jose 5:4 v prodl. (0:0, 2:3, 2:1 - 1:0)
Branky: 39. a 60. Vrána (na druhou Gudas), 28. Dowd, 60. Oshie, 63. Eller - 27., 31. a 37. E. Kane, 59. Couture (Hertl). Střely na branku: 29:29. Diváci: 18 573. Hvězdy zápasu: 1. Eller (Washington), 2. E. Kane (San Jose), 3. Vrána (Washington).

Pittsburgh - Florida 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)
Branky: 4. McCann (Simon) - 3. Vatrano, 11. Connolly, 49. Hoffman, 58. Dadonov. Střely na branku: 32:35. Diváci: 18 564. Hvězdy zápasu: 1. Hoffman, 2. Vatrano (oba Florida), 3. McCann (Pittsburgh).

Carolina - Tampa Bay 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Branky: 52. Svečnikov - 3. Stephens, 5. Stamkos, 26. B. Point. Střely na branku: 29:26. Petr Mrázek odchytal za Carolinu 57:06 minuty, inkasoval tři branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 88,46 procenta. Diváci: 18 015. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij, 2. Stamkos (oba Tampa Bay), 3. Svečnikov (Carolina).

Minnesota - Calgary 4:5 po sam. nájezdech (3:2, 0:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 11. a 20. M. Foligno, 6. Fiala, 43. Greenway - 10. Lucic, 16. Hamonic, 42. Michael Stone, 55. Giordano, rozhodující sam. nájezd Dubé. Střely na branku: 34:37. David Rittich odchytal za Calgary celý zápas, inkasoval čtyři branky z 34 střel a úspěšnost zásahů měl 88,24 procent. Diváci: 17 204. Hvězdy zápasu: 1. Dubé (Calgary), 2. M. Foligno (Minnesota), 3. Giordano (Calgary).

Chicago - Detroit 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)
Branky: 36. D. Strome, 36. Sikura, 49. A. Boqvist, 60. Kubalík - 4. Zadina (Hronek), 17. Glendening. Střely na branku: 27:21. Diváci: 21 493. Hvězdy zápasu: 1. Sikura, 2. D. Strome (oba Chicago), 3. Zadina (Detroit).

Anaheim - Nashville 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 3:1, 0:2 - 0:0)
Branky: 13. a 38. Henrique, 33. Fowler, 35. Sprong, rozhodující sam. nájezd Getzlaf - 23. a 45. C. Smith, 20. Watson, 47. Grimaldi. Střely na branku: 47:26. Diváci: 15 858. Hvězdy zápasu: 1. Henrique, 2. Getzlaf (oba Anaheim), 3. C. Smith (Nashville).