Nováčkova SUPERforma - Kubalík znovu vstřelil dvě branky. Válel Simon

Autor: ČTK, iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

SOUHRN | Podruhé za sebou vstřelil dvě branky český nováček Chicaga Dominik Kubalík, který tak skóroval popáté v řadě a s osmnácti góly už je nejlepším střelcem mezi nováčky. Svými úspěšnými zásahy pomohl k výhře 3:2 v prodloužení nad Ottawou a stal se první hvězdou zápasu. Gól a nahrávku zapsal také Dominik Simon, jeho Pittsburgh porazil Minnesotu 7:3.

Chicago prohrávalo už v osmé minutě 0:2, ale na přelomu druhé a třetí třetiny zásluhou Kubalíka. Český útočník, který v utkání vyslal devět střel, snížil tečí. Při druhé brance si najel na útočnou modrou čáru na pas Jonathana Toewse a v úniku se trefil mezi betony Marcuse Högberga. Kubalík bodoval ve všech šesti utkáních v novém roce (7+3) a je prvním nováčkem Chicaga od roku 1990, který skóroval pětkrát v řadě.

„Jen si dělám svoje a v posledních zápasech jsem měl štěstí,“ řekl Kubalík, který dal dva góly i v předchozím zápase. „Má asi nejlepší střelu z našeho týmu. V tréninku je velmi těžké ho zastavit. Hodně rychle se učí od ostatních,“ řekl brankář Robin Lehner na adresu českého útočníka.

„Nabral sebevědomí. Rozumí si s pukem, dobře ho vede v jízdě, sedí mu na hokejce. A to je zásadní,“ přidal ke Kubalíkovi trenér Jeremy Colliton. „Jsou situace, kdy máte šanci něco vytvořit pro sebe anebo spoluhráče, jindy soupeř není ve správných pozicích. A když vás poslouchá puk, je z toho šance. Proto se mu tak daří.“

5. Suzuki Montreal 47 9

Kubalík nastupuje v elitní formaci s Patrickem Kanem a Toewsem a naplňuje pověst střelce. „Dostává se do střeleckých pozic, do šancí a ví, jak se v takových situacích zachovat. Proto dává tolik gólů. Celkově se zlepšuje. Vytváří nám také šance,“ uvedl Toews, který rozhodl prodloužení.

Crosby si návrat osladil

Dva měsíce po operaci kýly se vrátil do hry Sidney Crosby a kanonádu Pittsburghu řídil gólem a třemi asistencemi. Kapitán Penguins nastupoval v útoku se Simonem, po jehož přihrávce zvýšil Jared McCann střelou do odkryté branky na 2:0. Český útočník se mezi střelce zapsal ve 49. minutě, kdy po pasu Crosbyho upravil na 6:2.

„Ani jsem na něho nemusel křičet, jednoduše mě viděl a našel. Zakončit už bylo snadné,“ řekl Simon o akci Crosbyho, který se předtím u zadního mantinelu elegantně zbavil obránce přihrávkou o branku. „Několik střídání to šlo trochu ztuha, ale postupem času jsem se dostal do rytmu. Pomohly mi i rychlé přesilovky,“ uvedl Crosby. Pozadu nezůstal ani Jevgenij Malkin, který dva góly dal a jeden připravil.

Góly Hronka a Noska nepomohly

Hronek ve 12. minutě snížil střelou od modré čáry na 1:3. Detroit jeho devátá trefa v sezoně ale nenastartovala a na začátku druhé třetiny prohrával už 1:6. „Před zápasem jsme si říkali, že musíme dobře začít a vůbec jsme to nesplnili. Gólmanům jsme nepomohli. Každý by se měl po utkání podívat do zrcadla a zpytovat svědomí,“ řekl útočník Dylan Larkin.

Nosek skóroval téměř po měsíci. Na začátku druhé třetiny se puk odrazil od jeho brusle do branky a Vegas vedlo 1:0. Dallas otočil zápas v Coloradu z 0:2 a vyhrál 3:2 v prodloužení i bez Radka Faksy, který se zranil v horní části těla na tréninku. „Díval jsem se jinam, ale slyšel jsem, co se stalo za mnou. Neznělo to dobře,“ řekl trenér Dallasu Rick Bowness.

Boston neskóroval, Forbserg kouzlil

Boston přišel už ve druhé minutě o brankáře Tuukku Raska, kterého udeřil Emil Bemström loktem do hlavy. Útočník Columbusu řekl, že to bylo nechtěné, rozhodčí ho za zákrok nevyloučili. Na druhé straně chytil Elvis Merzlikins všech 34 střel a připsal si druhé čisté konto za sebou.

Útočník Nashvillu Filip Forsberg vytáhl ze svého repertoáru krásný kousek, když za brankou nabral puk na čepel a lakrosovým způsobem ho vhodil do branky. Napodobil Andreje Svečnikova z Caroliny, kterému stejné zakončení vyšlo v této sezoně už dvakrát. „Už jsem to zkoušel několikrát a konečně mi to vyšlo. Bylo by ale lepší, kdybychom vyhráli,“ pronesl Forsberg po prohře 2:4 v Edmontonu.

Winnipeg porazil doma Vancouver 4:0. Hlavním hrdinou byl gólman Connor Hellebuyck, který kryl 41 střel a připsal si osmnáctou nulu v barvách Jets. V klubové historii předstihl v této statistice Ondřeje Pavelce.

Connor Hellebuyck udržel proti Vancouveru osmnáctou nulu kariéry, a to je klubový rekord WinnipeguFoto Fred Greenslade/The Canadian Press via AP

Góly

Domácí: 10:06. Killorn, 11:25. Stamkos, 58:45. Kučerov, . Stamkos

Hosté: 04:18. J. Carter, 06:52. Clifford, 52:00. D. Brown

Sestavy

Domácí: Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman (A), Shattenkirk, Sergačjov, Černák, Coburn – Kučerov, B. Point, Palát – T. Johnson, Cirelli, Stamkos (C) – Gourde, Paquette, Killorn (A) – Volkov, Stephens, Verhaeghe.

Hosté: Quick (J. Campbell) – Doughty (A), Martinez, Walker, Forbort, Roy, B. Hutton – Toffoli, Kopitar (C), Iafallo – D. Brown, J. Carter (A), Clifford – Wagner, Amadio, A. Kempe – Lewis, Anderson-Dolan, Prochorkin.

Góly

Domácí: 03:23. Eberle, 03:59. Jo. Bailey, 07:56. B. Nelson, 18:30. Lee, 21:59. B. Nelson, 22:40. Dobson, 45:12. Beauvillier, 49:07. Komarov

Hosté: 11:45. Hronek, 54:00. Smith

Sestavy

Domácí: Greiss (Varlamov) – Pulock, Leddy, Mayfield, D. Toews, Boychuk (A), Dobson – Eberle, B. Nelson, Lee (C) – Jo. Bailey (A), Barzal, Beauvillier – Kühnhackl, Brassard, Dal Colle – M. Martin, Komarov, Johnston.

Hosté: Howard (8. Pickard) – Green, Nemeth, Bowey, Hronek, Biega, Lashoff – Fabbri, D. Larkin (A), Bertuzzi – Zadina, Filppula, Erne – Glendening (A), Nielsen, Helm – Smith, Ehn, Abdelkader (A).

Rozhodčí

Schrader, Lee – Murphy, Suchánek

Stadion

Barclays Center, New York

Góly

Domácí: 07:57. Malkin, 17:57. McCann, 34:04. Rust, 35:05. Malkin, 47:41. Crosby, 48:20. Simon, 56:57. Galchenyuk

Hosté: 37:06. Parise, 42:15. M. Foligno, 59:50. Parise

Sestavy

Domácí: Jarry (M. Murray) – Letang, J. Johnson, Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Riikola – Simon, Crosby, McCann – Rust, Malkin, Kahun – Hörnqvist, Agozzino, Galchenyuk – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese.

Hosté: Dubnyk (Stalock) – Spurgeon, Suter, Dumba, Brodin, Soucy – Zuccarello, E. Staal, Zucker – Fiala, M. Koivu, Parise – Kunin, J. Eriksson Ek, M. Foligno – Hartman, V. Rask, Greenway.

Sestavy

Domácí: Merzlikins (Kivlenieks) – S. Jones, Werenski, D. Savard, Gavrikov, Nutivaara, Harrington – N. Foligno, Jenner, Nyquist – Milano, Dubois, Bemström – Stenlund, Wennberg, Gerbe – Robinson, Riley Nash, Lilja.

Hosté: T. Rask (2. Halák) – McAvoy, Chára, Carlo, Krug, Kampfer, J. Moore – Pastrňák, Bergeron, Marchand – Bjork, Krejčí, DeBrusk – B. Ritchie, Coyle, Heinen – Wagner, Kuraly, Nordström.

Sestavy

Domácí: Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey (A), Sbisa, Pionk, Niku, Dahlström, Bitetto – Laine, Scheifele (A), Connor – Copp, Wheeler (C), Ehlers – Roslovic, Lowry, Perreault – Appleton, N. Shore, Harkins.

Hosté: Markström (Demko) – Stecher, Edler (A), Ch. Tanev (A), Q. Hughes, T. Myers, Fantenberg – Eriksson, Horvat (C), Pearson – Boeser, E. Pettersson, J. T. Miller – Virtanen, Gaudette, Roussel – Motte, Beagle, Schaller.

Sestavy

Domácí: Grubauer (Francouz) – E. Johnson (A), Girard, Makar, Graves, Cole, Zadorov – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Ničuškin, Kadri, Burakovsky – Calvert, Bellemare, Nieto – Kameněv, Compher, Jost. Hlavní trenér: Jared Bednar.

Hosté: Bishop (Chudobin) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, R. Polák, Sekera – Kiviranta, Seguin (A), Ja. Benn (C) – Pavelski, Hintz, Gurjanov – Radulov, Dowling, Janmark – Comeau, Dickinson, Cogliano. Hlavní trenér: Rick Bowness.

Góly

Domácí: 09:01. Nugent-Hopkins, 19:42. Draisaitl, 29:09. J. Archibald, 59:11. Draisaitl

Hosté: 10:42. F. Forsberg, 15:41. Blackwell

Sestavy

Domácí: M. Smith (Koskinen) – Klefbom, Bear, Nurse, A. Larsson, K. Russell, Jones – Neal, McDavid, J. Archibald – Nugent-Hopkins, Draisaitl, Yamamoto – Nygård, Sheahan, P. Russell – Gagner, Haas, Chiasson.

Hosté: Rinne (Saros) – Josi, Y. Weber, Tinordi, Ekholm, Hamhuis, A. Carrier – Järnkrok, Johansen, Arvidsson – F. Forsberg, Duchene, Mikael Granlund – Grimaldi, Bonino, C. Smith – Trenin, Turris, Blackwell.

Rozhodčí

Stadion

Rogers Place, Edmonton

Góly

Domácí: 12:03. Kessel, 25:01. Kessel, 37:14. Hall, 48:09. Crouse, 58:20. Garland, 59:38. Hall

Hosté: 26:42. Labanc, 29:55. Meier, 57:51. E. Kane

Sestavy

Domácí: Hill (Prosvetov) – Ekman-Larsson, Demers, Chychrun, Goligoski, Oesterle, Hjalmarsson – Hall, Dvorak, Garland – Keller, Söderberg, Schmaltz – Crouse, Stepan, Kessel – Grabner, Richardson, Hinostroza.

Hosté: Dell (M. Jones) – Vlasic, E. Karlsson, Dillon, Burns, R. Šimek, Ferraro – E. Kane, Hertl, Labanc – Marleau, Suomela, Meier – Sörensen, J. Thornton, Goodrow – M. Karlsson, Kellman, Noesen.