Kubalík vede tabulku střelců nováčků NHL, proti Ottawě dal dva góly. Simon vstřelil gól a asistoval

Útočník Dominik Kubalík odstartoval dvěma góly obrat Chicaga, které zvítězilo na ledě Ottawy 3:2 v prodloužení, a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Plzeňský rodák skóroval popáté za sebou a osamostatnil se s 18 trefami v čele tabulky střelců NHL mezi nováčky. Dominik Simon podpořil gólem a přihrávkou výhru Pittsburghu 7:3 nad Minnesotou.

Tento článek je více než rok starý.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Filip Hronek brankou zmírnil debakl Detroitu 2:8 na ledě New Yorku Islanders. Trefa Tomáše Noska nepomohla Las Vegas, které prohrálo 2:4 v Buffalu.

Chicago prohrávalo už v osmé minutě 0:2, ale na přelomu druhé a třetí třetiny vyrovnalo Kubalíkovými góly. Český útočník, který v utkání vyslal devět střel, snížil tečí. Při druhé brance si najel na útočnou modrou čáru na pas Jonathana Toewse a v úniku se trefil mezi betony Marcuse Högberga.

Kubalík bodoval ve všech šesti utkáních v novém roce (7+3) a je prvním nováčkem Chicaga od roku 1990, který skóroval pětkrát v řadě. Prodloužení rozhodl Toews.

Po dvou měsících rekonvalescence po operaci kýly se vrátil do hry Sidney Crosby a kanonádu Pittsburghu řídil gólem a třemi asistencemi. Kapitán Penguins nastupoval v jednom útoku se Simonem, po jehož přihrávce zvyšoval Jarred Cann střelou do odkryté branky na 2:0.

Český útočník se mezi střelce zapsal ve 49. minutě, kdy po pasu Crosbyho upravil skóre na 6:2. Pozadu nezůstal ani další lídr domácích Jevgenij Malkin, který dva góly dal a jeden připravil.

Hronek ve dvanácté minutě snížil střelou od modré čáry na 1:3. Detroit jeho devátá trefa sezony ale nenastartovala a na začátku druhé třetiny prohrával už 1:6.

Nosek skóroval téměř po měsíci. Český útočník měl štěstí, když se na začátku druhé třetiny odrazil puk od jeho brusle do branky a Vegas vedlo 1:0. Buffalo ještě před přestávkou otočilo, ale na začátku závěrečné části o těsný náskok přišlo. Nerozhodný stav 2:2 zlomil ve 48. minutě Jack Eichel a výhru Sabres v závěru zpečetil Curtis Lazar.

NHL

Buffalo - Vegas 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Branky: 27. Okposo, 40. S. Reinhart, 48. Eichel, 60. Lazar - 22. Nosek, 42. R. Smith. Střely na branku: 26:26. Diváci: 18 257. Hvězdy zápasu: 1. S. Reinhart, 2. Eichel, 3. Okposo (všichni Buffalo).

Toronto - New Jersey 7:4 (3:0, 2:1, 2:3)
Branky: 31., 44. a 59. Matthews, 6. Tavares, 10. F. Gauthier, 20. Hyman, 23. W. Nylander - 27., 52. a 56. Coleman, 59. P.K. Subban. Střely na branku: 34:29. Diváci: 19 124. Hvězdy zápasu: 1. Matthews (Toronto), 2. Coleman (New Jersey), 3. Tavares (Toronto).

Tampa Bay - Los Angeles 4:3 po sam. nájezdech (2:2, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 12. a rozhodující sam. nájezd Stamkos, 11. Killorn, 59. Kučerov - 5. J. Carter, 7. Clifford, 52. D. Brown. Střely na branku: 38:41. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Kučerov, 2. Stamkos, 3. Cirelli (všichni Tampa Bay).

NY Islanders - Detroit 8:2 (4:1, 2:0, 2:1)
Branky: 8. a 22. B. Nelson, 4. Eberle, 4. Josh Bailey, 19. Lee, 23. Dobson, 46. Beauvillier, 50. Komarov - 12. Hronek, 54. G. Smith. Střely na branku: 26:36. Diváci: 12 542. Hvězdy zápasu: 1. B. Nelson, 2. Komarov, 3. Dobson (všichni NY Islanders).

Pittsburgh - Minnesota 7:3 (2:0, 2:1, 3:2)
Branky: 8. a 36. Malkin, 18. McCann (Simon), 35. Rust, 48. Crosby, 49. Simon, 57. Galchenyuk - 38. a 60. Parise, 43. M. Foligno. Střely na branku: 29:29. Diváci: 18 545. Hvězdy zápasu: 1. Crosby, 2. Malkin, 3. Rust (všichni Pittsburgh).

Columbus - Boston 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 14. Wennberg, 46. Stenlund, 54. Nash. Střely na branku: 27:34. Diváci: 17 349. Hvězdy zápasu: 1. Merzlikins, 2. Wennberg, 3. Stenlund (všichni Columbus).

Ottawa - Chicago 2:3 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 4. C. Brown, 8. Tierney - 38. a 44. Kubalík, 61. J. Toews. Střely na branku: 22:30. Diváci: 12 238. Hvězdy zápasu: 1. Kubalík (Chicago), 2. C. Brown (Ottawa), 3. J. Toews (Chicago).

Winnipeg - Vancouver 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 2. a 58. Connor, 15. Roslovic, 22. Wheeler. Střely na branku: 25:41. Diváci: 15 325. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Connor, 3. Copp (všichni Winnipeg).

Colorado - Dallas 2:3 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 10. Zadorov, 16. Landeskog - 30. Gurjanov, 55. Dickinson, 62. Lindell. Střely na branku: 43:30. Diváci: 18 015. Hvězdy zápasu: 1. Lindell (Dallas), 2. MacKinnon (Colorado), 3. Bishop (Dallas).

Edmonton - Nashville 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
Branky: 20. a 60. Draisaitl, 10. Nugent-Hopkins, 30. J. Archibald - 11. F. Forsberg, 16. Blackwell. Střely na branku: 32:32. Diváci: 17 029. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl (Edmonton), 2. F. Forsberg (Nashville), 3. M. Smith (Edmonton).

Arizona - San Jose 6:3 (1:0, 2:2, 3:1)
Branky: 13. a 26. Kessel, 38. a 60. Hall, 49. Crouse, 59. Garland - 27. Labanc, 30. Meier, 58. E. Kane. Střely na branku: 40:28. Diváci: 14 716. Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Garland, 3. Hall (všichni Arizona).