Golfista roku

Kristýna Plíšková v Hobartu dohrála. Nestačila na tenistku z druhé stovky

Kristýna Plíšková na turnaji v Hobartu nestačila na domácí Australanku Lizette Cabreraovou a vypadla ve druhém kole. Češce patří 62. místo ve světovém žebříčku a prohrála 6:4, 4:6, 4:6 se soupeřkou z druhé stovky pořadí WTA. V něm figuruje Cabreraová na 129. příčce.

Kristýna Plíšková
zdroj: ZUMA autor: AFP7

Plíšková začala sezonu semifinálovou účastí v čínském Šen-čenu, ale generálka na Australian Open jí nevyšla. Nad Cabreraovou sice získala první set a dala jí celkem 14 es, ale dopustila se také 12 dvojchyb a soupeřce nabídla stejný počet brejkbolů. O servis přišla pětkrát včetně posledního gamu.

Cabreraová, startující v Hobartu na divokou kartu, se dostala do čtvrtfinále na okruhu WTA poprvé od října 2017. Dál ještě nikdy neprošla. Postup přes Plíškovou vybojovala za dvě hodiny a pět minut.