Denný / nočný režim
Sledujte nás
Pravda Pravda Domov MS v hokeji Výsledky výsledky

Začala sa nadstavba. Capitals boli suverénni, Topoľčany sa natrápili

Hokejisti tímu Bratislava Capitals úspešne vstúpili do nadstavbovej časti druhej najvyššej slovenskej súťaže.

22.01.2020 21:12
Capitals Foto: ,
Radosť hokejistov Bratislavy Capitals.
debata

Na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu zdolali hráčov Spišskej Novej Vsi 5:2. O svojom víťazstve rozhodli prakticky už v prvej tretine, v ktorej si vypracovali trojgólový náskok.

Ich dominanciu potvrdil v prostrednej časti ďalšími dvoma gólmi Kanaďan Erick Selleck, ktorý sa v predošlej sezóne tešil z majstrovského titulu vo farbách Banskej Bystrice.

V tretine zverenci Petra Oremusa poľavili, za čo ich v presilovke potrestal Lukáš Vartovník a netypicky v oslabení aj 38-ročný obranca Štefan Fabian.

Tradične najvyššia divácka návšteva bola v Topoľčanoch, kam zavítala Skalica. Záhoráci ešte minútu pred koncom riadneho hracieho času viedli na ľade súpera 3:2, ale napokon odchádzali iba so ziskom jedného bodu.

Takmer tisícku fanúšikov v 60. min potešil vyrovnávajúcim gólom Michel Miklík a rozhodujúci samostatný nájazd si pripísal na konto Albín Podstavek. Aj hráčom Martina sa podaril v domácom prostredí obrat, dokonca za tri body.

Po dvoch tretinách prehrávali s Dubnicou rozdielom jedného gólu, ale napokon sa tešili z triumfu 4:2.

Skupina A – 1. kolo:

HK VITAR Martin – MHK TSS GROUP Dubnica nad Váhom 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)
Góly: 22. Nauš, 48. Žiak, 56. M. Šimon, 59. Murček – 26. Jakubík, 29. Nemček, 717 divákov

HC Topoľčany – HK Skalica 4:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 2:2 – 0:0, 1:0)
Góly: 6. Jakúbek, 50. J. Kováčik, 60. Miklík, rozhodujúci sam. nájazd Podstavek – 38. a 42. Jaša, 51. Šmída, 987 divákov

Bratislava Capitals – HK Spišská Nová Ves 5:2 (3:0, 2:0, 0:2)
Góly: 25. a 33. Selleck, 6. Šalka, 7. R. Varga, 15. Kalináč – 50. Vartovník, 55. Fabian

Skupina B – 1. kolo:

HK Levice – HK '95 Považská Bystrica 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Góly: 20. a 57. Piačka, 13. J. Cebák, 51. Beták, 649 divákov

MsHK DOXXbet Žilina – HK Gladiators Trnava 7:2 (0:0, 6:2, 1:0)
Góly: 22. Dominik Rehák, 22. Prášil, 25. Kokavec, 26. Zahradník, 29. Gálik, 34. Ondruš, 48. Húževka – 26. Ševčík, 31. Grell, 256 divákov