Nizozemec Straver podlehl zraněním z Dakaru

Druhou obětí letošní Rally Dakar je nizozemský motorkář Edwin Straver. Osmačtyřicetiletý závodník podlehl zraněním, která utrpěl v 11. etapě nejtěžšího pouštního závodu světa.

Už předtím, prakticky přímo na trati v Saúdské Arábii, zemřel po těžké havárii a zástavě srdce legendární Portugalec Paulo Goncalves. Straver byl po pádu na 124. kilometru předposlední etapy Dakaru v kritickém stavu s poraněnou páteří a poškozeným mozkem převezen vrtulníkem do nemocnice v Rijádu. Předtím ho lékaři a záchranáři oživovali, protože mu několik minut nebilo srdce.Jezdec byl později letecky transportován do rodného Nizozemska, ve čtvrtek večer ale bylo oznámeno, že zemřel. Bývalý výborný motokrosař Straver startoval na Rallye Dakar potřetí, před nehodou mu patřilo 38. místo v průběžném pořadí. Loni dojel třicátý a vyhrál kategorii Originals by Motul, ve které startují jezdci bez asistence týmů a mechaniků.