Olomouc - Karabach 3:1Hanáci začali v Turecku vítězstvím, další ligisté v teple prohráli

Praha

Kdo může, stěhuje se za přípravou do tepla. Fotbalisté Olomouce v prvním přípravném zápase v rámci soustředění v Turecku porazili ázerbájdžánský Karabach 3:1. Utkání se hrálo ve svižném tempu a s velkou mírou agresivity v osobních soubojích. Další ligové týmy v teple neuspěly. Teplice na Kypru podlehly Górniku Zabrze 0:2 a Bohemians v Turecku ruské Samaře 3:4. Liberec v Turnově remizoval s druholigovými Pardubicemi 1:1.

Trenér Sigmy Olomouc Radoslav Látal během utkání na Slavii.

Olomouc získala cenný skalp. Do vedení ji poslal po pohledné akci Hála, který zužitkoval Houskův centr. Ve druhém poločase soupeř vyrovnal, ale vedení Sigmě rychle vrátil přízemní střelou Chytil. V závěru pečetil výhru hlavičkou Zima, který si naskočil na Zahradníčkův roh.

„Jsem spokojený. Kvalitní utkání s Karabachem, který byl účastníkem Evropské ligy. Soupeř byl velice dobrý na míči a v kombinaci. My jsme se s těmito faktory ale vypořádali. Začátek ligy se blíží a nebude to pro nás nic lehkého. Jsem ale rád, že jsme zápas zvládli," hodnotí trenér Radoslav Látal.

Zlín podlehl druholigové Líšni, Slovácko nestačilo na Uničov a Opava na Tychy. Příbram přehrála Vltavín 4:0.

Teplický tým má za sebou druhé utkání na soustředění na Kypru. Utkal se s polským týmem Górnik Zabrze, jehož barvy obléká bývalý brankář Teplic Martin Chudý. Žlutomodří nakonec v utkání podlehli svému soupeři 0:2, i když ve druhém poločase měli několik velkých šancí na srovnání skóre.

Klokani předvedli v Turecku velkou přestřelku. Po poločase vedla Křídla sovětů 3:0. Pražský tým dokázal vyrovnat, ale nakonec přece jen prohrál 3:4.

Přípravná fotbalová utkání:
V Turecku: Sigma Olomouc - Karabach 3:1 (1:0)
Branky: 23. Hála, 61. Chytil, 88. Zima - 59. Qurbanly.
Olomouc: Mandous - Radek Látal (46. Sladký), Zima, Jemelka (87. Štěrba), Vepřek (46. Kerbr) - Hála (46. Zahradníček), Houska (77. Zmrzlý), Greššák (88. Šíp), Falta (70. Daněk), González (46. Pilař) - Yunis (46. Chytil). Trenér: Radoslav Látal.
Slovan Liberec - Pardubice 1:1 (0:0)
Branky: 83. Rondič - 90. Šplíchal.
Liberec: Knobloch - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Malinský (65. Fukala), Hromada (59. Beran), Michal, Potočný - Baluta - Musa (70. Rondič). Trenér: Hoftych.
Fastav Zlín - Líšeň 0:1 (0:0)
Branka: 62. Kralovič.
Zlín: Šiška - Bačo (46. Azackij), Buchta (46. Hellebrand), Simerský - Jiráček (46. Bartošák), Kolář, Conde (70. Hrdlička), Cedidla (62. Matejov) - Fantiš (62. Janetzký), Džafič, Jawo (62. Poznar). Trenér: Kameník.
1. FC Slovácko - Uničov 1:2 (0:0)
Branky: 89. Dvořák z pen. - 61. Strnad, 90. Ambrozek.
Slovácko - I. poločas: Trmal - Reinberk, Kadlec, Dijinari, Šimko - Petržela, Mareček, Kohút, Vasiljev, Navrátil - Sadílek.
II. poločas: Porcal - Juroška, Šimko, Dijinari, Divíšek - Vasiljev, Dvořák, Mareček, Havlík, Kalabiška - Vecheta. Trenér: Svědík.
SFC Opava - Tychy 1:2 (1:0)
Branky: 2. Juřena - 79. Staniucha, 86. Kasprzyk.
Opava - I. poločas: Šrom - Hrabina, Kodr, Rychlý, Žídek - Mondek, Řezníček, Souček, Zapalač - Texl - Juřena.
II. poločas: Šrom - Hrabina, Kodr, Hnaníček, Helešic - Mondek, Schaffartzik, Jursa, Dordič - Dedič, Juřena. Trenér: Balcárek.
1. FK Příbram - Vltavín 4:0 (2:0)
Brankly: 14. Slepička, 32. Nový, 76. Voltr, 80. Kvída.
Příbram - I. poločas: Kočí - Pazdera, Šimek, Kleščík, Nový - Voltr, Zorvan, Soldát, Kříž - Slepička, Škoda.
II. poločas: Vantruba - Soldát, Kvída, Dramé, Antwi - Polidar, Zorvan, Kříž (60. Tregler), Hájek - Díl, Voltr. Trenér: Nádvorník.
V Turecku: Bohemians Praha 1905 - Samara 3:4 (0:3)
Branky: 58. Pulkrab, 67. Novák, 76. Nečas - 2. Zinkovskij, 9. Anton, 45. Polujachtov, 80. Ginsari.
Bohemians - I. poločas: Le Giang - Köstl, Hůlka, Podaný - Vaníček, Rada, Vacek, Schumacher - Hronek, Ugwu, Keita.
II. poločas: Le Giang - Hůlka, Jindřišek, Šmíd - Nečas, Novák, Ljovin, Schumacher (74. Dostál) - Vodháněl - Puškáč, Pulkrab. Trenér: Klusáček.
Na Kypru: FK Teplice - Górnik Zabrze 0:2 (0:2)
Branky: 21. a 23. Jiménez.
Teplice - I. poločas: Diviš - Paradin, Ljevakovič, P. Mareš - Hyčka, Nazarov, Trubač, Hýbl - Moulis, Vyhnal, Radosta.
II. poločas: Diviš - Vondrášek, Čmovš, Knapík, Hýbl - Ljevakovič - Radosta (60. Emmer), Mareček, Žitný, Moulis - Vyhnal. Trenér: Hejkal.