Divoká Součkova premiéra. Záložník byl blízko gólu, West Ham nakonec jen remizoval

ČTK ČTK
1. 2. 2020 18:34
Záložník Tomáš Souček při svém debutu za West Ham odehrál v anglické lize proti Brightonu 85 minut. Jeho tým neudržel dvoubrankové vedení a remizoval 3:3.
Tomáš Souček a Angelo Ogbonna
Tomáš Souček a Angelo Ogbonna | Foto: Reuters

Souček podepsal smlouvu ve West Hamu ve středu a trenér David Moyes ho při první příležitosti zařadil do základní sestavy. Český reprezentant nastoupil ve středové řadě společně s kapitánem Markem Noblem a Declanem Ricem a z trojice záložníků byl po většinu zápasu tím nejofenzivnějším.

Souček mohl skórovat už v úvodu zápasu, jeho hlavičku ale skvěle vyrazil brankář Matthew Ryan. "Kladiváři" v prvním poločase dominovali a bývalý záložník Slavie se často dostával k míči i v okolí soupeřovy šestnáctky.

Ještě v 57. minutě vedl West Ham i díky dvěma parádním trefám Roberta Snodgrasse 3:1, pak ale začal být výrazně aktivnější soupeř a v závěrečné čtvrthodině skóre Brighton vyrovnal. Součka vystřídal v 85. minutě již za nerozhodného stav Pablo Fornals.

West Ham nevyhrál pátý zápas v řadě a po vítězství Bournemouthu 2:1 nad Aston Villou se propadl na sestupovou 18. příčku. Brigthon je patnáctý.

"Souček i další navrátilci do základní sestavy si vedli výborně. Tomáš měl podle mého názoru i smůlu, ke gólu neměl daleko," uvedl trenér Moyes pro klubový web.

Liverpool se proti Southamptonu v prvním poločase neprosadil, po pauze dal ale čtyři branky, z toho dvě Muhammad Salah. "Reds" vyhráli posledních 20 domácích ligových zápasů a mají v čele soutěže rekordní náskok. Žádný tým ještě nevedl Premier League o 22 bodů, nicméně Manchester City má nedělní utkání proti Tottenhamu k dobru.

V Leicesteru, kde nastoupila Chelsea, padly všechny čtyři branky až po přestávce. Skóre otevřel ve 46. minutě Rüdiger, který si naskočil na rohový kop Masona Mounta a hlavou poslal míč do sítě. Po osmi minutách vyrovnal Harvey Barnes, který dal poprvé v kariéře gól ve třech ligových zápasech po sobě.

V 64. minutě překonal brankáře Willyho Caballera domácí levý bek Ben Chilwell, poslední slovo ale měli "Blues". Ze standardní situace znovu zafungovala spolupráce centrujícího Mounta a Rüdigera, jenž se podruhé v utkání prosadil hlavou.

Leicester udržel před Chelsea náskok osmi bodů.

Anglická fotbalová liga - 25. kolo: Leicester - Chelsea 2:2 (54. Barnes, 64. Chilwell - 46. a 71. Rüdiger), Bournemouth - Aston Villa 2:1 (37. Billing, 44. Aké - 70. Samata), Crystal Palace - Sheffield United 0:1 (58. vlastní Guaíta), Liverpool - Southampton 4:0 (72. a 90. Salah, 47. Oxlade-Chamberlain, 60. Henderson), Newcastle - Norwich 0:0, Watford - Everton 2:3 (10. Masina, 42. Pereyra - 45.+1 a 45.+4 Mina, 90. Walcott), West Ham United - Brighton 3:3 (45. a 57. Snodgrass, 30. Diop - 47. vlastní Ogbonna, 75. Gross, 79. Murray), Manchester United - Wolverhampton 0:0.

1. Liverpool 25 24 1 0 60:15 73
2. Manchester City 24 16 3 5 65:27 51
3. Leicester 25 15 4 6 54:26 49
4. Chelsea 25 12 5 8 43:34 41
5. Sheffield United 25 9 9 7 26:23 36
6. Manchester United 25 9 8 8 36:29 35
7. Wolverhampton 25 8 11 6 35:32 35
8. Tottenham 24 9 7 8 38:32 34