MISTROVSTVÍ SVĚTA

České překvapení na mistrovství světa. Biatlonisté získali bronz ve smíšené štafetěNOVÉ
Michal Krčmář v cíli Foto:

2
Domov
Echo24
Sdílet:

Čeští biatlonisté překvapili na mistrovství světa v italské Anterselvě ziskem bronzové medaile ve smíšené štafetě. Čtveřice Eva Kristejn Puskarčíková, Markéta Davidová, Ondřej Moravec a Michal Krčmář v průběhu závodu jen dvakrát dobíjela a nestačila pouze na Norsko a Itálii. Česká republika tak na mistrovství světa získala v této disciplíně třetí medaili po bronzu z roku 2013 a pět let starém titulu z Kontiolahti, navíc má olympijské stříbro ze Soči 2014.

Čeští reprezentanti se od začátku pohybovali v popředí. Kristejn Puskarčíková předávala pátá ve skupině jedoucí o třetí místo. Bezchybná Davidová výborným během posunula štafetu na druhou pozici. V nečekaně výhodné pozici předávala nejzkušenějšímu členovi týmu Moravcovi, který jako jediný ze současné čtveřice byl u dřívějších medailových úspěchů českého mixu.

Moravec mířil desetkrát přesně a příliš nezaostával ani na trati. V cíli svého úseku ztrácel pět sekund na čelo a měl bezmála půlminutový náskok na čtvrtou Ukrajinu. Finišman Krčmář vyčistil terče vleže, přesto na něj Ukrajinec Dmytro Pidručnyj dotíral a na závěrečnou položku přijeli takřka společně. Český reprezentant si vedl lépe, i když musel opravovat poslední ránu. Pidručnyj situaci nezvládl a místo souboje o medaili putoval na trestné kolo.

Echo

V závěrečném běžeckém okruhu jel stříbrný olympijský medailista z Pchjongčchangu Krčmář osamoceně pro bronz. Je to jeho první medaile na MS, reprezentačním kolegyním Davidové a Kristejn Puskarčíkové rovněž přivezl premiérovou medaili ze světového šampionátu. Puskarčíková se může poprvé radovat z medaile bezprostředně po závodě, bronz za ženskou štafetu ze ZOH 2014 by po diskvalifikaci Rusek měla obdržet dodatečně.

Na vítězné Nory, kteří v sestavě Marte Olsbuová Röiselandová, Tiril Eckhoffová, Tarjei Bö a Johannes Thingnes Bö obhájili světový titul, ztratili Češi 30,8 sekundy. Za domácími Italy zaostali přibližně o patnáct sekund. Zklamali favorizovaní Francouzi, kteří nabrali velkou ztrátu v ženské polovině závodu a skončili sedmí.

Čtěte dále: Český rozhlas chystá spustit novou stanici o sportu

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.