Lidovky.cz

Sport

Hráč Winnipegu Neal Pionk (4) se snaží udržet puk před Dominikem Kubalíkem ze Chicaga. foto: ČTK/AP

Aktualizováno
New York - Útočník Dominik Kubalík přihrál v NHL na gól, ale nezabránil porážce Chicaga 2:3 ve Winnipegu. Další čeští hokejisté v nedělním programu soutěže nebodovali. Naprázdno vyšel i David Pastrňák, druhý nejproduktivnější hráč sezony, který s Bostonem zvítězil 3:1 na ledě New Yorku Rangers.
  7:09aktualizováno  9:27

Kubalík v první sezoně v NHL potvrzuje pověst kanonýra a na kontě má více gólů než přihrávek (23+13), ale ve Winnipegu se zapsal mezi asistenty. Český útočník mohl zpoza levého kruhu vystřelit přes obránce, ale posunul puk na Jonathana Toewse, po jehož pasu vyrovnal Patrick Kane na 2:2. Nerozhodný stav zlomil ve 42. minutě Nathan Beaulieu střelou od modré čáry a viditelně si oddechl, protože se trefil poprvé v ročníku.

„Nebyl to nejhezčí gól, jaký jsem kdy dal. Ale byl nesmírně důležitý. Víme, jaká je situace v tabulce, a potřebujeme vyhrávat i takové zápasy, kdy nehrajeme nejlépe. Výhru jsme vydřeli,“ uvedl Beaulieu. Winnipeg je v Západní konferenci desátý a ztrácí jen bod na poslední postupové místo do play off.

Boston udeřil v závěru první a druhé třetiny - skóre otevřel Charlie McAvoy a v oslabení zvýšil Charlie Coyle. Trenér hostů Bruce Cassidy vyzdvihl právě hru speciální formace na oslabení, která ubránila všechna vyloučení včetně čtyřminutového trestu Davida Krejčího. Mike Zibanejad v 50. minutě snížil, Bruins ale zpečetili v power play výhru trefou Patrice Bergerona a upevnili si vedení v soutěži. Před Tampou Bay mají náskok tří bodů.

Filip Hronek přitahoval v průběhu víkendu nešťastné situace. Český obránce Detroitu byl v sobotu v Bostonu zasažen vysokou holí do tváře, rozhodčí ale faul přehlédli a pár sekund poté hosté inkasovali. Následující den ho v Pittsburghu trefila rána Marcuse Petterssona od modré čáry do pravé strany obličeje.

Rodák z Hradce Králové, který chránil prostor před brankou, se svalil na led, ale hrací plochu opustil po svých a zamířil na ošetřovnu. Do utkání se už nevrátil a trenér Detroitu Jeff Blashill neměl po zápase podrobnější informace o jeho zdravotním stavu.

Hronek odstoupil ve druhé třetině za stavu 1:3 a Detroit nakonec prohrál 1:5. Výhru Pittsburghu řídil Patric Hörnqvist, který si připsal dvě branky a asistenci.

Michael Frolík nenastoupil kvůli nemoci a Buffalo bez kladenského odchovance, který nebodoval v předchozích deseti zápasech, porazilo na svém ledě Toronto 5:2. Domácí se ve třetí třetině soupeři vzdálili třemi góly během 91 sekund. V dresu poražených ozdobil Jegor Korškov debut v NHL brankou.

Edmonton i bez zraněného kapitána Connora McDavida vyhrál třetí ze čtyř utkání, v neděli zvítězil na ledě Caroliny 4:3 v prodloužení. Domácí brankář Petr Mrázek zůstal na střídačce. Zápas rozhodl druhým gólem v zápase Josh Archibald.

Hlavním hrdinou byl ale vyhlášen Leon Draisaitl, který zaznamenal tři body (1+2). Německý útočník skvěle nahrazuje McDavida, během jeho absence nasbíral deset bodů (3+7) a v čele produktivity (34+61) má náskok třinácti bodů před Pastrňákem (42+40).

Kapitán New Jersey Andy Greene a střelec Blake Coleman byli v průběhu neděle vyměněni, ale Devils i bez nich udolali Columbus 4:3 po nájezdech. Hvězdou zápasu se stal gólman Mackenzie Blackwood, který zneškodnil 52 střel a v rozstřelu šest ze sedmi pokusů hostů.

„Měli jsme více než třicet gólových šancí,“ kroutil hlavou trenér Columbusu John Tortorella, jehož svěřenci prohráli popáté v řadě. V dresu vítězů dostal v páté sérii důvěru Pavel Zacha, ale neuspěl.

Roman Polák zůstal v minulém utkání mezi náhradníky Dallasu, ale v Ottawě už v obranných řadách nechyběl a musel strávit prohru 3:4 v prodloužení. Ondřej Kaše nehrál kvůli nemoci ve třetím utkání za sebou, Anaheim bez něj vyhrál na ledě Vancouveru 5:1.

Výsledky NHL:

Pittsburgh - Detroit 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)

Branky: 23. a 32. Hörnqvist, 8. Lafferty, 15. Letang, 28. Crosby - 6. Filppula. Střely na branku: 35:28. Diváci: 18 654. Hvězdy zápasu: 1. Hörnqvist, 2. Crosby, 3. Agozzino (všichni Pittsburgh).

NY Rangers - Boston 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky: 50. Zibanejad - 20. McAvoy, 39. Coyle, 60. Bergeron. Střely na branku: 26:34. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Coyle, 2. Halák, 3. Bergeron (všichni Boston).

Carolina - Edmonton 3:4 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)

Branky: 26. a 55. Aho, 1. T. van Riemsdyk - 36. a 64. J. Archibald, 7. Draisaitl, 35. Yamamoto. Střely na branku: 31:24. Diváci: 16 860. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl (Edmonton), 2. Aho, 3. Slavin (oba Carolina).

Vancouver - Anaheim 1:5 (0:2, 1:1, 0:2)

Branky: 31. E. Pettersson - 6. a 28. Henrique, 13. D. Grant, 46. Steel, 54. Guhle. Střely na branku: 38:28. Diváci: 18 871. Hvězdy zápasu: 1. Henrique, 2. Gibson (oba Anaheim), 3. Q. Hughes (Vancouver).

Ottawa - Dallas 4:3 (2:2, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 8. Pageau, 19. B. Tkachuk, 50. Ennis, 64. Anisimov - 4. J. Klingberg, 19. Johns, 55. Pavelski. Střely na branku: 46:39. Diváci: 13 150. Hvězdy zápasu: 1. B. Tkachuk, 2. Pageau, 3. C. Anderson (všichni Ottawa).

New Jersey - Columbus 4:3 po sam. nájezdech (0:2, 3:0, 0:1 - 0:0)

Branky: 22. J. Anderson, 24. Merkley, 32. Palmieri, rozhodující sam. nájezd Bratt - 3. Peeke, 7. Werenski, 49. Stenlund. Střely na branku: 26:55. Diváci: 16 514. Hvězdy zápasu: 1. Bratt, 2. Merkley, 3. J. Anderson (všichni New Jersey).

Nashville - St. Louis 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky: 28. C. Smith, 58. Turris - 31. Bozak. Střely na branku: 24:39. Diváci: 17 349. Hvězdy zápasu: 1. Rinne, 2. Turris, 3. C. Smith (všichni Nashville).

Buffalo - Toronto 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)

Branky: 22. J. Larsson, 30. Sheary, 47. Eichel, 47. Okposo, 48. Vesey - 32. Korškov, 43. Hyman. Střely na branku: 36:22. Diváci: 19 070. Hvězdy zápasu: 1. Vesey, 2. Ristolainen, 3. Okposo (všichni Buffalo).

Winnipeg - Chicago 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Branky: 27. Appleton, 36. Roslovic, 42. Beaulieu - 16. Carpenter, 40. P. Kane (KUBALÍK). Střely na branku: 38:33. Diváci: 15 325. Hvězdy zápasu: 1. Appleton, 2. Beaulieu, 3. Kulikov (všichni Winnipeg).