21. února 2020 • 11:35

Ledecká ve sjezdu jedenáctá. V boji o glóbus už je druhá, ztráta ale narostla

Autor: iSport.cz, ČTK
0
Šejba hattrickem vystřelil zlato. Věřím, že se to zase povede, říká mistr světa z roku 1985
Speciál ŽIVĚ s fanoušky: Žluté ohrožení? Priske teď už nikoho šetřit nebude

Ester Ledecká vybojovala jedenácté místo ve sjezdu Světového poháru ve švýcarské Crans Montaně. Závod s náskokem osmi desetin vyhrála Švýcarka Lara Gutova-Behramiová, na dalších příčkách bylo pořadí velmi vyrovnané. Ledeckou od šesté Rakušanky Ortliebové dělilo pouhých šest setin. V boji o malý křišťálový glóbus za sjezd Češka poskočila na druhé místo, její ztráta na vedoucí Corinne Suterovou ale narostla na 120 bodů.

Závod byl náhradou za zrušený sjezd v Soči a Ledecká v něm absolvovala soutěžní premiéru na této trati. Čtvrteční trénink se jí nevydařil, po chybě na úvodním skoku a minutí branky obsadila až 42. místo.

V pátek byla rychlá v horní třetině trati, ale v následné technické pasáži ztrácela. V závěru znovu zrychlila, ale ve vyrovnaném poli se do první desítky neprosadila. Skončila šest setin za šestou Ninou Ortliebovou z Rakouska.

Na vítěznou Gutovou-Behramiovou ztratila česká lyžařka a snowboardistka 1,38 sekundy. Osmadvacetiletá Švýcarka dominovala a ukončila dvouleté čekání na výhru ve Světovém poháru. Ve sjezdu vítězka celkového hodnocení SP z roku 2016 zvítězila naposledy dokonce před třemi lety.

Vedení v hodnocení sjezdu si druhým místem upevnila Švýcarka Corinne Suterová, Ledecká na ni v boji o malý křišťálový glóbus ztrácí 120 bodů. Třetí příčku obsadila Rakušanka Stephanie Venierová. Další zlepšení v nejrychlejší disciplíně zaznamenala elitní slalomářka Petra Vlhová ze Slovenska, která při pátém startu ve sjezdu v SP skončila čtvrtá.

Další sjezd se v Crans Montaně uskuteční v sobotu, v neděli lyžařky pojedou ve švýcarském středisku kombinaci.

Ženy - sjezd:

1. Gutová-Behramiová 1:27,11, 2. C. Suterová (obě Švýc.) -0,80, 3. Venierová (Rak.) -0,92, 4. Vlhová (SR) -1,08, 5. Johnsonová (USA) -1,26, 6. Ortliebová (Rak.) -1,32, 7. Hählenová (Švýc.) a Brignoneová obě -1,35, 9. Bassinová -1,36, 10. Curtoniová (všechny It.) -1,37, 11. Ledecká (ČR) -1,38.

Průběžné pořadí sjezdu (po 7 z 9 závodů): 1. C. Suterová 397, 2. Ledecká 277, 3. Brignoneová 270, 4. Shiffrinová (USA) 256, 5. Curtoniová 222, 6. Rebensburgová (Něm.) 211.

Průběžné pořadí SP (po 27 z 39 závodů): 1. Shiffrinová 1225, 2. Brignoneová 1148, 3. Vlhová 1121, 4. Bassinová (It.) 740, 5. Holdenerová (Švýc.) 717, 6. Suterová 697, ...15. Ledecká 358, 81. Dubovská 35, 93. Capová (obě ČR) 21.