Červená, penalta a pak kolaps. Jihlava nečekaně prohrála s Varnsdorfem

Autor: ČTK, krm
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Jihlavy prohráli ve druhé lize po koronavirové pauze i druhé utkání. Po pondělním nezdaru na hřišti pražské Dukly 1:2 prohráli stejným poměrem i doma s Varnsdorfem v předehrávce 19. kola. Jihlava je nadále třetí, ale v tabulce ji mohou přeskočit Hradec Králové a Dukla. Vysočina vedla, ale po vyloučení Karela Pojezného hosté obrátili stav.

Při současném limitu 300 osob na sportovních akcích nabídla Jihlava vstupenky zhruba 50 permanentkářům. Zbytek fanoušků mohl sledovat na klubovém webu, jak se domácí v 67. minutě ujali vedení. Lacko nahrál před branku na zakončujícího Klobásu, který desátým gólem v ročníku potvrdil pozici nejlepšího střelce soutěže. Skóroval přitom poprvé od září.

Trenér Jihlavy Radim Kučera má po druhé porážce v řadě o čem přemýšlet

Vedení vydrželo Jihlavě osm minut. Pojezný stáhl ve vápně kapitána Rudnytskyyho a od rozhodčího Dorušáka dostal červenou kartu. Nařízenou penaltu proměnil Kouřil a o pět minut později završil obrat Novák.

Jihlava poprvé v ligovém ročníku doma nebodovala. Naopak Varnsdorf v desátém venkovním zápase v sezoně poprvé vyhrál.

19. kolo druhé fotbalové ligy:

Jihlava - Varnsdorf 1:2 (0:0)
Branky: 67. Klobása - 75. Kouřil z pen., 80. Novák. Rozhodčí: Dorušák - Horák, Kříž. ŽK: Javůrek, Fortelný - Bláha, Novák, Lehoczki. ČK: 74. Pojezný (Jihlava).

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.