Jonáš Bartoš
1. června 2020 • 22:23

Schick: gól číslo devět! Luxusní hlavička znamená body pro Lipsko

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Bundesliga českému bombarďákovi píše. Na tom nic nezměnila ani koronavirová pauza. Patrik Schick se v dresu Lipska prosazuje i po restartu soutěže, v pondělní dohrávce 29. kola přispěl gólem na 1:1 k důležitým třem bodům v Kolíně (4:2). 24letý forvard srovnal ve 20. minutě precizní hlavičkou, po zásahu v minulém kole s Hertou se zapsal do střelecké listiny podruhé za sebou. Pyšní se luxusní bilancí – v osmnácti bundesligových zápasech zvládl už devět branek.

Domácí: 7. J. Córdoba, 55. Modeste

Hosté: 19. Schick, 38. Nkunku, 50. Werner, 57. Olmo

Domácí: T. Horn – Schmitz (75. Meré), Czichos, Leistner, Katterbach – Schirí, Hector (C) – Kainz (59. Drexler), Rexhbecaj (59. Thielmann), Jakobs (75. Terodde) – J. Córdoba (24. Modeste).

Hosté: Gulácsi – Mukiele, Klostermann, Upamecano, Angeliño – Sabitzer (C), Laimer (59. Adams) – Olmo (85. Forsberg), Nkunku – Schick (68. Haidara), Werner.

Náhradníci

Domácí: Kessler, Ehizibue, Meré, Schindler, Höger, Drexler, Thielmann, Modeste, Terodde

Hosté: Orban, Mvogo, Forsberg, Krauss, Wolf, Haidara, Lookman, Adams

Karty

Domácí: Leistner, Drexler

Hosté: Forsberg

RheinEnergie Stadion, Kolín nad Rýnem

Patrik Schick prožívá zásadní období kariéry. Moc chce, aby Lipsko uplatnilo opci a on se nemusel vracet do Říma. Potřebuje góly, asistence, zkrátka zaujmout své šéfy, aby do něj investovali. Na hřišti dělá všechno možné i nemožné, aby si ho trenér Julian Nagelsmann v kádru nechal. A zatím uznávaného odborníka přesvědčuje o svých kvalitách.

Lipsko v Kolíně nečekaně prohrávalo už od sedmé minuty, kdy se prosadil nejlepší domácí kanonýr  Jhon Cordoba. Lipsko ale zareagovalo rychle, důležité vyrovnání zařídil český reprezentant. Schick si ve 20. minutě naskočil na přesný centr od krajního beka Angelina. Vyšrouboval se do vzduchu nad bránící hráče a přesnou hlavičkou do protipohybu rozvlnil síť.

Rozjetý forvard dostal šanci ve druhém zápase v základu po sobě a stejně jako minulou středu proti Hertě (v základní sestavě s Vladimírem Daridou) svůj úkol splnil. Snažil se o aktivní presink, do hry se zapojoval zejména ze vzduchu. Těžil z práce krajních hráčů i pohybu parťáka v útoku Timo Wernera. Celkem vyslal na bránu čtyři hlavičkové pokusy, jeden s už popsaným gólovým puncem.

Na hřišti vydržel do 68. minuty, těsně před vystřídáním schytal bolestivý úder do nohy od domácího Draxlera oceněný žlutou kartou. Přidat mohl i druhý gól, ale hlavička po úniku Wernera skončila mimo bránu.

Lipsko před prázdným stadionem zvítězilo 4:2, v zajímavém duelu se za hosty prosadili ještě Nkunku, Werner a Olmo, góly Kolína obstarali Cordoba a Modeste. Tři body znamenají též posun na třetí místo tabulky. Schick v osmnácti bundesligových zápasech zapsal už devět úspěšných pokusů, průměr půl gólu na zápas dělá velmi solidní čísla. V probíhající sezoně je čtvrtým nejlepším střelcem týmu, fotbal z Nagelsmannovy dílny mu evidentně chutná.

V nejbližších týdnech se velmi pravděpodobně rozsekne i jeho fotbalová budoucnost. Na konci června vyprší roční hostování z Říma, probíhají intenzivní jednání, co dál. Původně smluvená opce na Schickovo vykoupení dělá 29 milionů eur (při současném kurzu 768 milionů korun), hráč netají přání v Německu zůstat.

Kluby ale licitují o tom, jak by nakonec přestupová suma mohla po koronavirové pauze vypadat. Římské AS je podle zákulisních informací ochotné přistoupit na snížení částky o tři miliony eur, ale pouze v případě, že Lipsko zaplatí ihned celou částku. Zástupci německého celku naopak jednají ještě o nižší sazbě, rádi by ušetřili až 40 procent původní sumy.

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a vítězi baráže C.