Lidovky.cz

Sport

Manchester United se po návratu anglické ligy rozdělil o body s Tottenhamem

Marcus Rashford (vlevo) v souboji o míč se Sergem Aurierem. foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United se do restartované sezony anglické ligy vrátili remízou 1:1 na stadionu Tottenhamu. Hostům zachránil bod Bruno Fernandes proměněnou penaltou v 81. minutě. „Rudí ďáblové“ prodloužili sérii bez porážky na 12 soutěžních zápasů a po předehrávce 30. kola zůstali v neúplné tabulce pátí. Osmý Tottenham na vítězství čeká sedm utkání.
  23:52

Po úvodní opatrné dvacetiminutovce se na stadionu Tottenhamu do první velké šance dostal hostující Marcus Rashford, jehož pohotovou střelu vykopnul brankář Hugo Lloris.

José Mourinho děkuje svým hráčům za výhru 3:2 na hřišti Wset Hamu.
10. Kapitán Tottenhamu Harry Kane se částečně postaral o úspěchy svého klubu,...

Na druhé straně Steven Bergwijn ve 27. minutě po individuální akci prostřelil Davida de Geu. Brankář United chvíli nato výborným zákrokem zneškodnil hlavičku Son Hung-mina.

Spurs však po změně stran náskok neudrželi. První střelu Anthonyho Martiala zablokoval Eric Dier a druhou vyrazil Lloris. V závěru už se United dočkali. Dier fauloval uzdraveného náhradníka Paula Pogbu, který nastoupil poprvé od 26. prosince, a z penalty srovnal Bruno Fernandes.

Anglická fotbalová liga - 30. kolo:

• Norwich - Southampton 0:3
Branky: 49. Ings, 54. Armstrong, 79. Redmond
  • Tottenham - Manchester United 1:1
Branky: 27. Bergwijn - 81. B. Fernandes z pen.

Těsně před koncem sudí Jonathan Moss pro hosty odpískal druhý pokutový kop, ale po konzultaci s videorozhodčím ho zase odvolal, protože ke kontaktu Diera s Fernandesem téměř nedošlo.

Southampton zvítězil 3:0 v Norwichi. Hosté o výhře rozhodli skvělým výkonem ve druhém poločase. Norwich ztrácí na posledním místě tabulky šest bodů na záchranu.

Southampton poslal do vedení ve 49. minutě Danny Ings, o pět minut později dal druhou branku po jeho přihrávce Stuart Armstrong. Třetí zásah přidal v 79. minutě Nathan Redmond. Tři góly ve druhém poločase dal Southampton poprvé od února 2014.