SESTŘIH: Slavia – Plzeň 1:0. Sešívaní mistři! O titulu rozhodl Ševčík

Autor: iSport.cz, ČTK
7
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

380762Hotovo! Fotbalisté Slavie mají už po druhém kole nadstavby nedostižný devítibodový náskok v čele FORTUNA:LIGY a jsou podvacáté mistry. Sešívaní o tom rozhodli ve šlágru s druhou Plzní, když jediný gól zápasu vstřelil 20 minut před koncem Petr Ševčík. Hosté zkoušeli odpovědět, ale nedostali se do výraznější šance a oslavy v Edenu a jeho okolí mohly začít.

Do repráků spustila nahlas známá hitovka We Are The Champions. Jak jinak. „My jsme šampioni!“ může si vesele broukat každý slávista.

„Sešívaní“ svalili největšího konkurenta Viktorii Plzeň 1:0, to znamená, že tři kola před koncem už jim nikdo nevezme druhý titul v řadě.

Plzni vypadl ze hry lehce zraněný Kayamba, místo něhož nastoupil na pravém kraji defenzivněji laděný Havel. V útoku dostal před Beauguelem přednost Chorý. Slavii se vrátil do sestavy uzdravený stoper Kúdela.

Po pondělním dalším uvolnění opatření proti koronaviru se do dvacetitisícového Edenu se dostalo 3500 diváků, další sledovali šlágr na velkoplošné obrazovce před stadionem. Fanoušci vytvářeli velmi dobrou atmosféru, několikrát si ale neodpustili vulgarity směrem k hostujícímu klubu a v úvodu dvakrát použili zakázanou pyrotechniku.

Západočeši začali aktivněji než před 17 dny v závěru základní části, kdy v Edenu remizovali bez branek. Slavii v úvodu vysoko napadali, ale šanci z toho nevytěžili. Pražané se po 10 minutách dostali do tempa a měli první velkou možnost, Masopust však po Stanciuově centru přestřelil.

V polovině úvodního dějství vybojovali domácí po chybě Viktorie míč a Stanciu křížnou přízemní střelou o kousek minul. Hosté v první půli brankáře Koláře příliš neohrozili, před napřahujícím Čermákem v poslední chvíli ukopl Traoré. Před pauzou mohli jít do vedení slávisté, Provod však z přímého kopu těsně za vápnem o asi půl metru minul.

Do druhé půle vstoupila aktivněji Slavia a zpočátku nepouštěla Plzeň za polovinu. V 63. minutě však mohli z brejku udeřit hosté, domácí Zima trefil míčem Havla, od něhož se balon odrazil těsně nad.

Za šest minut udeřili domácí, kteří u pravé lajny vybojovali míč. Masopust vnikl do vápna, přihrál pod sebe a Ševčík přízemní střelou k bližší tyči překonal gólmana Hrušku. V 99. ligovém utkání dal devátou branku. Plzeň si už žádnou větší šanci na vyrovnání nevytvořila. Oslavy mohly začít!

Fotbalisté Slavie slavili titul spolu s fanoušky před Edenem, nechyběla ohňová show

SESTŘIH: Slavia - Plzeň 1:0. Sešívaní zvládli poslední krok a slaví titul! Rozhodl Ševčík

Počet českých a československých titulů

36 - Sparta Praha (Sparta ČKD Sokolovo, Spartak Praha Sokolovo)

20 - Slavia Praha

11 - Dukla Praha (ÚDA Praha)

8 - Slovan Bratislava (NV Bratislava)

5 - Spartak Trnava, Viktoria Plzeň

4 - Baník Ostrava

3 - Slovan Liberec

1 - Viktoria Žižkov, Inter Bratislava (ČH Bratislava), Spartak Hradec Králové, Zbrojovka Brno, Bohemians Praha, Vítkovice

Domácí: 69. Ševčík

Hosté:

Domácí: Kolář – Coufal, Zima, Kúdela, Bořil /C/ – Masopust (87. Dorley), Ševčík, Stanciu (88. Frydrych), Traoré (87. Takács), Provod – Tecl (76. Musa).

Hosté: Hruška – Řezník (76. Kovařík), Hejda, Brabec /C/, Limberský (88. Hubník) – Havel, Bucha (76. Hořava), Kalvach, Čermák, Kopic (63. Mihálik) – Chorý (46. Beauguel).

6. Ostrava 35 12 11 12 47:43 47

Bořil a Ševčík si užívají výhru: Seš nejlepší, brácho! Kapitán vytáhl nejdelší sirku

Hrdý Trpišovský na rozhovoru s hráči. Já už nehraju, 14 dní volna, bavil Bořil

Guľa uznal: Slavia byla dnes o půlkrok dál. Je to motivace otočil kormidlo na naši stranu

Slavia - Plzeň: Konec! V Edenu propuká euforie, sešívaní slaví dvacátý titul!

Slavia - Plzeň: “Útočník” Hubník málem udeřil! Hlavička skončila vedle
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slavia - Plzeň: První větší šance hostů, Mihálikovu hlavičku ale Kolář kryl

Slavia - Plzeň: Kalvachova tečovaná dalekonosná střela skončila v Kolářově náruči

Slavia - Plzeň: Provodova tvrdá rána skončila nad bránou

Slavia - Plzeň: Bude Ševčíkův úder mistrovský? Po Masopustově přihrávce proměnil, 1:0!

Slavia - Plzeň: Kuriózní odraz od Havla mohl skončit gólem Viktorie!

Slavia - Plzeň: První pokus hostů na bránu po necelé hodině hry, Hejdovu hlavičku kryl Kolář

Slavia - Plzeň: Bořil se pokusil o bombu z halfvoleje, ale bránu netrefil

Slavia - Plzeň: Fanoušci podporují sešívané před stadionem

Slavia - Plzeň: Provodův nečekaný trestňák skončil na boční síti!

Slavia - Plzeň: Domácí vypíchli míč, Stanciovu přízemní ránu kryl Hruška

Slavia - Plzeň: Řezník hecuje Tribunu Sever, Kúdela mu vyčinil

Slavia - Plzeň: Bucha namazal sešívaným do velké šance! Stanciu střílel vedle

Slavia - Plzeň: Hejda dostal spoustu prostoru a nakonec pálil vysoko nad bránu

Slavia - Plzeň: Masopust zahodil obrovskou šanci po Stanciově šajtli!

SK Slavia Praha Vše o klubu ZDE

FC Viktoria Plzeň Vše o klubu ZDE

7

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905