Lidovky.cz

Sport

Manchester United v přestřelce zdolal Bournemouth a posunul se před Chelsea, zvítězil i Leicester

Aaron Wan-Bissaka gratuluje Masonovi Greenwoodovi k jedné ze dvou branek do sítě Bournemouthu. foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru United otočili utkání 33. kola anglické ligy proti Bournemouthu a zvítězili 5:2. Leicester ovládl druhý poločas zápasu s Crystal Palace a slavil výhru 3:0.
  18:19

Sestupem ohrožený Bournemouth se nečekaně ujal vedení v 15. minutě, z úhlu se trefil Junior Stanislas. „Rudí ďáblové“ otočili stav ještě do poločasu: po přihrávce Bruna Fernandese se prosadil osmnáctiletý talent Mason Greenwood, na něj navázal penaltou Marcus Rashford a obstřelem z dálky po dalším Fernandesově pasu Anthony Martial.

První branku druhé půle vstřelil opět hostující tým, penaltu proměnil Joshua King. Tři body United následně přiřkl osmou brankou v sezoně Greenwood a následnou trefou i nejlepší hráč utkání Fernandes.

Leicester v neúplné tabulce udržel třetí místo právě před United. Po bezbrankovém prvním poločase se čtyři minuty po přestávce prosadil Kelechi Iheanacho, výhru zpečetil dvěma góly nejlepší střelec týmu Jamie Vardy.