Hráči FC Bayern Mníchov sa tešia z DFB Pokal.

Hráči FC Bayern Mníchov sa tešia z DFB Pokal. Zdroj: reuters

VIDEO DFB Pokal: Bayern zopakoval minulú sezónu, po výhre nad Leverkusen sa teší z double

ŠPORT.sk • 04. júl 2020 o 22:00
Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v sobotňajšom finále Nemeckého pohára nad Bayerom Leverkusen 4:2, získali jubilejnú dvadsiatu trofej v tejto súťaži a skompletizovali double.

Mníchovčania sa ujali vedenia po štvrťhodine hry na Olympijskom štadióne v Berlíne, keď sa z priameho kopu tesne za šestnástkou presadil David Alaba. V 24. minúte bolo už 2:0, Joshua Kimmich vysunul presnou kolmicou Sergea Gnabryho a ten svoj nájazd na brankára premenil. Bayern bol počas celého zápasu aktívnejší a nebezpečnejší smerom dopredu, no aj jeho súper si vypracoval zopár šancí.

Tutovku mal v 57. minúte Kevin Volland, ktorý dostal výbornú prihrávku od Moussu Diabyho, no sám pred brankárom netrafil loptu. Bayer pykal už o dve minúty, Robert Lewandowski si spracoval výkop Manuela Neuera a z 25 metrov z voleja vypálil.

Síce len do stredu bránky, no fínsky brankár so slovenskými koreňmi Lukáš Hrádecký spravil veľkú chybu, loptu si zrazil medzi nohy a tá prešla až do brány. V 63. minúte skóroval aj Sven Bender, ktorý sa presadil hlavou po rohovom kope. V 89. minúte pridal štvrtý gól Bayernu Lewandowski a v štvrtej minúte nadstaveného času spečatil skóre z penalty Kai Havertz.

Bayern tak zlepšil svoj rekord v počte víťazstiev v pohári, obhájil vlaňajšie víťazstvo a získal už 20. trofej, druhý v historickom poradí pohára je Werder Brémy so šiestimi titulmi. Mníchovčania v tejto sezóne vyhrali aj bundesligu.

DFB Pokal - finále:

Bayer Leverkusen - Bayern Mníchov 2:4 (0:2)

Góly: 63. S. Bender, 90.+4 Havertz - 16. Alaba, 24. Gnabry, 59. a 89. Lewandowski

ŽK: Wendell - Lewandowski, rozhodoval: Welz

Zostavy:

Leverkusen: Hrádecký - L. Bender (81. Weiser), S. Bender, Tapsoba, Wendell - Aranguiz, Baumgartlinger (46. Demirbay) - Diaby, Amiri (46. Volland), Bailey (76. Bellarabi) - Havertz

FC Bayern: Neuer - Pavard, Boateng (69. Hernandez), Alaba, Davies - Kimmich, Goretzka - Gnabry (87. Coutinho), Müller (87. Alcantara), Coman (64. Perišič) - Lewandowski