Skvělý Zmrhal! Dal první dva góly za Brescii a zařídil obrat v nastavení

Autor: ČTK, apr
0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

Český fotbalista Jaromír Zmrhal zařídil svými prvními dvěma góly v italské lize vítězství Brescie v důležitém záchranářském duelu se Spalem. Domácí tým vyhrál 2:1 a odsoudil soupeře k sestupu. Celý zápas odehrál také Zmrhalův spoluhráč Aleš Matějů. V 34. kole naopak neuspělo Lecce s Antonínem Barákem v základní sestavě, které podlehlo 1:2 Janovu. Jakub Jankto byl u velkého obratu Sampdorie na hřišti Parmy. Český záložník odehrál celé utkání a jeho tým prohrával po poločase o dvě branky, nakonec ale zvítězil 3:2.

Předposlední Brescia se utkala na svém hřišti s posledním Spalem asi o poslední reálnou šanci na záchranu v Serii A. Hostující tým poslal do vedení Bryan Dabo, v 69. minutě si ale nechal nabít na hranici vápna Zmrhal a nekompromisní ránou k tyči srovnal.

Bývalý záložník pražské Slavie si schoval vítěznou trefu až na třetí minutu nastavení, kdy levačkou obstřelil brankáře a zařídil důležité vítězství. Brescia přesto ztrácí stále devět bodů na sedmnáctý Janov, který v souboji sousedů v tabulce udolal Lecce díky vlastnímu gólu Gabriela z 81. minuty. Barák a spol. teď potřebují na svého přemožitele stáhnout ve zbývajících čtyřech kolech čtyřbodové manko.

Ke zvratu v utkání Sampdorie s Parmou zavelel v 48. minutě hlavou po rohovém kopu Julian Chabot a vyrovnání zařídil nejlepší střelec loňské sezony Serie A Fabio Quagliarella. Zápas rozhodl v 78. minutě Federico Bonazzoli a janovský celek oslavil třetí výhru v řadě.

Sampdoria přeskočila soupeře v tabulce a je na 13. místě. Čtyři kola před koncem má na sestupové pásmo náskok 12 bodů a prakticky si zajistila s předstihem pohodlnou záchranu.

Inter Milán remizoval s AS Řím 2:2 a udržel druhé místo o bod před Bergamem. Vedoucí Juventus ale může v případě pondělní výhry s Laziem odskočit už na rozdíl osmi bodů a výrazně se přiblížit obhajobě titulu.

Inter začal dobře, když už po čtvrthodině hry našel Alexis Sánchez z rohového kopu hlavu Stefana de Vrije. Chilský útočník si připsal po koronavirové pauze sedmou asistenci, ze všech pěti nejprestižnějších evropských soutěží je na tom lépe jen barcelonský Lionel Messi (9).

Jenže "Vlci" potvrdili dobrou formu a skóre otočili. Po dvou asistencích Edina Džeka se o to postarali Leonardo Spinazzola a Henrik Mchitarjan. V závěru srovnal z penalty Romelu Lukaku, Římané si přesto upevnili páté místo zajišťující účast v Evropské lize.

Neapol doma s Udine prohrávala, v 31. minutě ale Arkadiusz Milik vystřídal zraněného Driese Mertense a po pouhých 37 vteřinách na hřišti vyrovnal. Obrat dokonal až v páté minutě nastavení parádní ránou o tyč Matteo Politano a Neapol se o skóre vrátila na šesté, pohárové místo.

Výsledky 34. kola italské fotbalové ligy

Parma - Sampdoria Janov 2:3
Branky: 18. Gervinho, 40. vlastní Bereszynski - 48. Chabot, 69. Quagliarella, 78. Bonazzoli

AS Řím - Inter Milán 2:2
Branky: 45.+1 Spinazzola, 57. Mchitarjan - 15. De Vrij, 87. Lukaku z pen.

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.