SESTŘIH: Jablonec - Baník 2:0. Trefil se i Schranz, hosté opět neuspěli

Autor: iSport.cz, ČTK
8
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Jablonce jsou dál neporažení na špici FORTUNA:LIGY. Ve třetím kole doma ve druhé půli zlomili ostravský Baník (2:0), když nejdřív přesnou hlavičkou z rohu zaznamenal první gól za Jablonec Ivan Schranz, čtvrt hodiny před koncem pak po chybě baníkovské obrany dorážel míč do sítě Jaroslav Zelený. Baník v nové sezoně ještě nevyhrál, po sobotní porážce má kontě jen dva body za remízy s Karvinou a Budějovicemi. V součtu s minulou sezonou čeká na plný bodový zisk už deset kol.

Domácí: 61. Schranz, 76. Zelený

Hosté:

Domácí: Hanuš – Libor Holík, Martinec, V. Kubista, Podaný – Ladra (90+2. Haitl), Hübschman (C), Považanec, Zelený – Čvančara (72. Jovović), Schranz (88. Velich).

Hosté: Laštůvka (C) – Fillo (77. Azackij), J. Pokorný, Svozil, Fleišman – Holzer (67. Chvěja), Daniel Tetour, Jánoš (77. Jirásek), Potočný – Kuzmanović (67. Reiter), Mu. Tijani (46. O. Šašinka).

2436 diváků

Jablonci chybělo několik hráčů. Kvůli dohodě klubů nemohl hrát bývalý ostravský záložník Robert Hrubý, zdravotní problémy pak postihly brankáře Vlastimila Hrubého a Kratochvíla. Premiéru v základní sestavě si odbyl mladík Čvančara. Trenér Baníku Kozel udělal oproti poslednímu duelu ještě více změn - nově nastoupili Fillo, Fleišman, Svozil, Tetour a Tijani.

SESTŘIH: Jablonec - Baník 2:0. Rozhodl Schranz, hosté dále tápou

Jako první zahrozil v šesté minutě Jablonec. Laštůvka vyrazil Ladrovu střelu jen před sebe a před nabíhajícím Schranzem odvrátil Pokorný. Sudí Machálek ani po konzultaci s videorozhodčím penaltu nenařídil.

Ve 12. minutě měl šanci i Baník. Potočný si obhodil gólmana Hanuše, ale ze strany netrefil odkrytou branku. V polovině úvodního dějství pak stejný hráč po přízemním centru od Fleišmana mířil těsně mimo. V závěru poločasu ještě pokus domácího Považance z přímého kopu zasáhl boční síť.

Zklamaný kouč Baníku Luboš Kozel (vlevo) při zápase v Jablonci

Po opatrnějším úvodu druhého dějství Jablonečtí v 61. minutě udeřili. Na Ladrův rohový kop si naskočil Schranz a připsal si první soutěžní gól v jabloneckém dresu. Slovenský útočník navázal na branku z minulého týdnu v Lize národů proti českému týmu, kterou zmírnil porážku na 1:3.

V 74. minutě ještě podržel Baník ve hře o body gólman Laštůvka zákrokem proti střídajícímu Jovovičovi, o dvě minuty později už ale domácí zvýšili. Zelený na útočné polovině vybojoval míč a poté dorazil do sítě Schranzovu střelu. Na druhé straně ještě v závěru mířil kousek nad Tetour.

Klíčové momenty zápasu

Jablonec - Baník: Tetourův parádní volej skončil těsně mimo bránu!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Jablonec - Baník: Jánošova hrubka, Zelený z dorážky zvyšuje na 2:0!

Jablonec - Baník: Jovovičova střela k bližší tyči Laštůvku nezmátla

Jablonec - Baník: Schranz se prosadil hlavou a posílá domácí do vedení, 1:0!

Jablonec - Baník: Holzer se prodral až před Hanuše, oblouček poslal vedle brány

Jablonec - Baník: Považancův prudký přímák skončil na boční síti

Jablonec - Baník: Pěkná kombinace hostů, Potočný zakončil vedle

Jablonec - Baník: Schranzova hlavička zamířila nad bránu

Jablonec - Baník: Potočného minela! Netrefil bránu, Hanuš vyběhl daleko ven

Jablonec - Baník: Ladrovu ránu Laštůvka nezkrotil, nad Schranzovým pádem dumal VAR

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905