Branky, body, vteřiny

Poruba rozebrala jedenácti góly Kadaň a vede první ligu

Poruba si nebrala servítky. Ve 3. kole první ligy deklasovala Kadaň 11:1 a dostala se do čela neúplné tabulky o bod před Sokolov, který podlehl na ledě Slavie 2:3 v prodloužení a utrpěl první ztrátu v sezoně. Kladnu stačily dva góly Tomáše Plekance jen na zisk bodu ve Vsetíně po porážce 3:4 v prodloužení.

Kadaň se představila v Ostravě poprvé v sezoně po karanténě kvůli koronavirové nákaze v týmu a prohrávala od osmé minuty po teči Jiřího Brodka. Poruba zvýšila 15 sekund před koncem úvodní třetiny v přesilové hře díky Petr Stloukalovi a ve 26. minutě upravil Michal Hotěk na 3:0.

Hosté sice ve 32. minutě snížili díky Filipu Heltovi, ale pak se rozjel brankostroj domácích. Ti ještě v druhé části skórovali dvakrát a závěrečné dějství ovládli 6:0. Hattrick vstřelil Jakub Teper, po pěti asistencích si připsali Tomáš Jáchym a Marek Špaček.

Sokolovský Baník se ujal v Edenu vedení ve 14. minutě díky brance Martina Osmíka, v polovině utkání vyrovnal Jiří Doležal. Ve 47. minutě vrátil Severočechům vedení Jaromír Kverka, ale v čase 55:44 vynutil prodloužení Michael Gaspar. Po 110 sekundách nastavení rozhodl Petr Vampola.

Přerov podobně jako Kadaň nastoupil v ročníku premiérově po karanténě a doma prohrál s nováčkem Kolínem 4:5 v prodloužení. Zubr čtyřikrát vedl a shodně dvakrát se v jeho barvách trefili Matěj Svoboda a Roman Pšurný. Ale tři sekundy před koncem třetí části vyrovnal Lukáš Blaha a druhou výhru ze tří zápasů po postupu do první ligy po 37 letech zajistil Kozlům v čase 64:20 Jakub Petržilka.

Vsetín proti Kladnu před 1660 diváky třikrát prohrával, nakonec se však radoval. Rytíři otevřeli skóre v osmé minutě v přesilové hře díky Martinu Keharovi a na vyrovnání Antonína Pechance odpověděl ještě v úvodní části ve vlastním oslabení Plekanec.

V polovině utkání vyrovnal v početní výhodě Roman Vlach a 16 sekund před druhou sirénou také v početní výhodě vrátil Plekanec hostům vedení. Ve 45. minutě vyrovnal David Březina, po 119 sekundách prodloužení otočil výsledek ve prospěch Valachů Michal Hryciow.

Další nováček Šumperk na rozdíl o Kolína na první výhru stále čeká a má na kontě jen bod, protože podlehl na ledě Litoměřic 3:5. Poprvé v sezoně vyšlo naprázdno Ústí nad Labem, které podlehlo v Jihlavě 1:5. V předehrávce 14. kola vyhrál Havířov doma nad Prostějovem 4:1.

Výsledky první hokejové ligy

3. kolo:

Přerov - Kolín 4:5 v prodl. (2:2, 1:1, 1:1 - 0:1), Slavia Praha - Sokolov 3:2 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)., Litoměřice - Šumperk 5:3 (2:0, 0:1, 3:2), Poruba - Kadaň 11:1 (2:0, 3:1, 6:0), Vsetín - Kladno 4:3 v prodl. (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0), Jihlava - Ústí nad Labem 5:1 (0:0, 2:0, 3:1).