Archiv D: 5x trenér

21. etapa: Velké pařížské finále. Po roce na Elysejských polích

Vše je rozhodnuto, zbývá rozhodnout o jediném. Kdo vyhraje závěrečnou etapu celého dramatického ročníku? Komu ze sprinterů, kteří v závodě ještě zbyli, se dostává nejvíce sil? Přímý přenos 21. etapy Tour de France sledujte od 15:25 na ČT sport a webu ctsport.cz, spolu s Tomášem Jílkem komentují Lubor Tesař a Petr Benčík.

Profil 21. etapy Tour de France 2020
zdroj: letour.fr

Tradiční oslavná etapa na závěr. Připíjet se bude šampaňským, závodníci budou pózovat pro kamery. Občas se ale zapomíná na to, že samotný závěr na Elysejských polích bývá hodně hektický. A takový defekt na začátku posledního okruhu, to téměř vždy bývá neřešitelný problém a cyklisty také může ještě hodně mrzet.

Loňský sprint večerní Paříží – pořadatelé posunuli start na pozdní odpoledne a spurteři tak museli bojovat kromě soupeřů i se zapadajícím sluncem – vyhrála australská "Pocket Rocket", tedy Caleb Ewan. Byla to jedna z jeho tří vítězných etap a malý Australan tak jasně ukázal, kdo byl loni ve finiších nejlepší. Zopakují se loňské události i letos?

Příběh letošní Tour de France se uzavře v odpoledních hodinách 20. září 2020.