Hokejisté Liberce, Třince a Hradce vyhráli venku. Doma brala body Sparta, Boleslav i Pardubice

bp, likSport.cz

Hokejová Tipsport extraliga pokračuje dnes dalšími zápasy nejen 2. kola. Jako první se představili od 15 hodin Berani ze Zlína na ledě pražské Sparty, domácí vyhráli 3:0. Třinec zvítězil v Karlových Varech 5:2. Mladá Boleslav zdolala České Budějovice 5:2. Pardubice porazily Plzeň po prodloužení 3:2. Olomouc prohrála s Libercem 1:4. Litvínov nestačil na Hradec Králové, hosté odjeli s výhrou 4:2

Hráči Pardubic se radují z vítězství po prodoužení nad Plzní ve 2. kole extraligy.

Hokejisté Sparty se ve druhém kole extraligy dočkali prvního vítězství v sezoně. Triumf 3:0 nad Zlínem zařídili domácí v přesilovkách, které využili Horák a Kudrna, třetí gól přidal v závěru do prázdné branky Jurčina. Čisté konto vychytal brankář Matěj Machovský.

Třinec v Karlových Varech prohrával 1:2, ale ve druhé třetině výsledek Oceláři otočili, další dva góly přidali ve třetí dvacetiminutovce a hosté vyhráli 5:2.

Nováček z Českých Budějovic na Mladou Boleslav nestačil. Domácí ve třetí třetině dokázali proměnit tři své šance v poslední desetiminutovce a vyhráli 5:2.

Přetahovanou o výsledek viděli fanoušci v Pardubicích, kam přijela Plzeň. V polovině utkání bylo skóre vyrovnané 2:2. Nakonec rozhodlo až prodloužení, Martin Kaut vystřelil výhru 3:2.

Tygři z Liberce prohrávali v Olomouci, první třetina patřila Kohoutům, ale od druhé části stříleli jen hosté, domácí nakonec prohráli 1:4.

Litvínov v předehrávce 20. kola hostil Hradec Králové, Verva se ale před svými fanoušky z bodů neradovala. Tým vedený trenérem Vladimírem Růžičkou vyhrál 4:2.

Tipsport extraliga 2.kolo a předehrávka 20. kola
Sparta - Zlín 3:0
Branky: 28. Horák, 52. Kudrna, 59. Jurčina
Karlovy Vary - Třinec 2:5
Branky: 5. Flek, 22. O. Beránek - 4. M. Kovařčík, 34. Kundrátek, 38. O. Kovařčík, 49. M. Doudera, 59. Dravecký
Ml. Boleslav - Č. Budějovice 5:2
Branky: 17. Šťastný, 29. Lunter, 50. J. Stránský, 56. Šťastný, 58. J. Strnad - 25. Doležal, 28. Suchánek
Pardubice - Plzeň 3:2 PP
Branky: 3. Anděl, 42. Tybor, 61. M. Kaut - 22. Straka, 30. Jiříček
Olomouc - Liberec 1:4
Branky: 18. Handl - 31. Lenc, 41. Filippi, 47. Šmíd, 52. J. Vlach
Litvínov - Hradec Králové 2:4
Branky: 21. P. Zdráhal, 45. Pospíšil - 5. R. Pavlík, 24. Jank, 28. Orsava, 51. V. Růžička