Lautaro Martínez.

Lautaro Martínez. Zdroj: reuters

VIDEO Infarktový záver s obratom Interu Miláno bez Škriniara. Lazio bez Vavra vstúpilo do sezóny víťazne

ŠPORT.sk • 26. sep 2020 o 22:51
Futbalisti Interu Miláno vstúpili víťazne do nového ročníka talianskej Serie A. Vo svojom prvom zápase zdolali v sobotu na San Sire Fiorentinu 4:3.

AKTUALIZOVANÉ 22:51

Domáci síce ešte tri minúty pred koncom riadneho hracieho času prehrávali 2:3, ale gólmi Romelua Lukakua a Danila D'Ambrosia dokázali skóre otočiť. Slovenský obranca v službách "nerazzurri" Milan Škriniar sledoval zápas z lavičky náhradníkov.

Vicemajster vstúpil do ligovej sezóny až v 2. kole. Duel 1. kola s nováčikom z Beneventa si nechal odložiť na stredu, keďže po konci predchádzajúceho domáceho ročníka ešte hral Európsku ligu.

Prvý súťažný zápas v ligovej sezóne absolvovala v sobotu aj Atalanta Bergamo, ktorá zvíťazila na ihrisku FC Turín 4:2. V stredu čaká štvrťfinalistu uplynulej edície Ligy majstrov dohrávka 1. kola na ihrisku Lazia Rím.

Lazio vstúpilo do ligy víťazstvom na ihrisku Cagliari 2:0, na zápasovej súpiske Rimanov absentoval slovenský stopér Denis Vavro. V ďalšom zápase Sampdoria Janov doma prehrala s Beneventom 2:3, za hostí sa presadili iba obrancovia, dva góly dal Luca Caldirola a víťazný zásah zaznamenal v 88. minúte Gaetano Letizia.

Serie A - 2. kolo:

FC Turín - Atalanta Bergamo 2:4 (2:3)

Góly: 11. a 43. Belotti - 13. Gomez, 21. Muriel, 42. Hateboer, 54. De Roon

Cagliari Calcio - Lazio Rím 0:2 (0:1)

Góly: 4. Lazzari, 74. Immobile

Sampdoria Janov - Benevento Calcio 2:3 (2:1)

Góly: 8. Quagliarella, 18. Colley - 33. a 72. Caldirola, 88. Letizia

Inter Miláno - AC Fiorentina 4:3 (1:1)

Góly: 45+2. Martinez, 52. Ceccherini (vl.), 87. Lukaku, 89. D'Ambrosio – 3. Bonaventura, 57. Castrovilli, 63. Chiesa