Čtvrtek 28. března 2024, svátek má Soňa
130 let

Lidovky.cz

Sport

Leverkusen doma remizoval s Lipskem 1:1, Schick se proti svému bývalému týmu neprosadil

Leverkusen doma remizoval s Lipskem 1:1, Schick se neprosadil foto: ČTK

Berlín - Fotbalový útočník Leverkusenu Patrik Schick se ve 2. kole německé ligy proti svému bývalému týmu Lipsku gólově neprosadil. Zápas skončil 1:1. Brémy zvítězily 3:1 na hřišti Schalke a všechny branky Werderu, za nějž nastoupili gólman Jiří Pavlenka a obránce Theodor Gebre Selassie, vsítil Niclas Füllkrug. Augsburg překvapivě porazil vicemistry z Dortmundu 2:0.
  17:52

Schick v dresu lipských „Rudých býků“ hostoval v uplynulé sezoně z AS Řím. Kvůli ekonomickým dopadům pandemie koronaviru ale semifinalista posledního ročníku Ligy mistrů neuplatnil na českého reprezentanta opci. Po sparťanském odchovanci nakonec sáhl Bayer, který za něj zaplatil přes 700 milionů korun.

Leverkusen doma remizoval s Lipskem 1:1, Schick se neprosadil

Německá fotbalová liga - 2. kolo:

Augsburg - Dortmund 2:0 (40. Uduokhai, 54. Caligiuri),

Bielefeld - Kolín nad Rýnem 1:0 (78. Edmundsson),

Leverkusen - Lipsko 1:1 (20. Demirbay - 14. Forsberg),

Mohuč - Stuttgart 1:4 (12. Quaison - 45. Wamangituka, 61. Didavi, 80. Klimowicz, 86. Kalajdžič),

Mönchengladbach - Union Berlín 1:1 (56. Thuram - 79. Schlotterbeck),

Schalke - Brémy 1:3 (90.+3 Uth - 22., 37. a 59. z pen. Füllkrug).

Brémy si spravily chuť po domácí porážce 1:4 s Herthou Berlín z úvodního kola. Füllkrug se prosadil dvakrát v úvodním dějství a po necelé hodině hry završil hattrick z pokutového kopu. Za celek z Gelsenkirchenu vstřelil gól v nastavení Mark Uth. Schalke má suverénně nejhorší skóre ze všech týmů, jelikož v prvním kole prohrálo s Bayernem Mnichov 0:8.Lipsko odstartovalo lépe a díky Emilu Forsbergovi od 14. minuty vedlo. Domácí přispěchali s odpovědí za šest minut, kdy se zpoza vápna s pomocí odrazu od břevna trefil Kerem Demirbay. V 77. minutě se Schick prosadil, ale kvůli ofsajdu jeho branka neplatila. Bayer remizoval i ve druhém kole.

O nečekaném úspěchu Augsburgu proti Dortmundu rozhodli Felix Uduokhai a Daniel Caligiuri. Augsburg navázal na úvodní ligovou výhru 3:1 nad Unionem Berlín. Na lavičce vítězného celku zůstal brankář Tomáš Koubek, stoper Marek Suchý zasáhl do hry až v nastavení. Další Čech záložník Jan Morávek chyběl kvůli zranění.

Z plného bodového zisku se radovali oba nováčci. Bielefeld zdolal Kolín nad Rýnem 1:0 a Stuttgart zvítězil v Mohuči 4:1. Mönchengladbach doma remizoval s berlínským Unionem 1:1.