SESTŘIH: Sparta - Jablonec 2:1. Hložek skóroval i nahrával, v akci VAR

Autor: ČTK, iSport.cz
43
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Sparty v 6. ligovém kole udolali doma Jablonec 2:1. Letenští rozhodli mezi 30. a 34. minutou, kdy se trefili Lukáš Juliš s Adamem Hložkem. Hosté byli po přestávce lepší, ale stačili už pouze snížit v 76. minutě díky gólu střídajícího Tomáše Čvančary. Pražané jako jediní v ligové sezoně zůstávají nadále bez ztráty bodu a pojistili se vedení v tabulce. Jablonec podruhé z poslední tří kol prohrál.

Sparta měla v úvodní půlhodině vytrvalý tlak, ale bez pořádného zakončení. Snad jedině Hložkova nepřesná rána z 10. minuty mohla jabloneckého gólmana trochu vystrašit.

První velkou možnost měli do té doby hodně pasivní hosté. Ve 20. minutě se dostal míč od Pilaře, který překvapivě nastoupil v základní sestavě, na Ladru, ale jeho ostrá přízemní střela šla mimo tyče.

Až po půlhodině domácí výrazně zabrali a udeřili. Ve 30. minutě v nepřehledné situaci uvnitř šestnáctky Hložek vrátil míč šikovně Julišovi a ten vstřelil šestý ligový gól v sezoně. Pojistil si tak vedení v tabulce kanonýrů.

O čtyři minuty později favorit přidal pojistku. Po přihrávce z pravé strany se prosadil výborně hrající mladík Hložek a zaznamenal už svůj čtvrtý gól v ligové sezoně.

SESTŘIH: Sparta - Jablonec 2:1. Hložek skóroval i nahrával, v akci byl VAR

V druhém poločase sparťanský nápor ze závěru úvodního dějství nepokračoval. Hosté si už pečlivěji hlídali hlavní domácí opory a lépe zachytávali rychlé akce Letenských.

V 76. minutě Severočeši zaslouženě snížili, když se po odražených míčích v šestnáctce nejlépe zorientoval střídající Čvančara. Dvacetiletý útočník se v šestém ligovém utkání kariéry dočkal premiérové branky.

Jablonec výrazně ožil. Sedm minut před koncem měl na hlavě vyrovnání Štěpánek, ale těsně minul branku. Dvě minuty před koncem pak Spartu zachránil dvěma vydařenými zákroky brankář Heča - nejdříve po akci Pleštila a poté po ráně Zeleného. Pražané doma v lize poosmé za sebou zvítězili.

Domácí: 30. Juliš, 34. Hložek

Hosté: 76. Čvančara

Domácí: Heča – Sáček, Plechatý, Čelůstka, Matěj Hanousek – Hložek, Ladislav Krejčí ml., Trávník (79. Souček), Dočkal (C), Ladislav Krejčí st. (87. Polidar) – Juliš (56. Kozák).

Hosté: V. Hrubý – Haitl, Martinec, Štěpánek, Podaný (86. Pleštil) – Hübschman (C) – Ladra, R. Hrubý (65. Doležal), Považanec, Pilař (78. Zelený) – Schranz (65. Čvančara).

Sparta - Jablonec: Před Polidarem v poslední chvíli odkopl míč Štěpánek

Sparta - Jablonec: Zelený si položil Polidara a Heču napálil do hlavy!

Sparta - Jablonec: Považancovu bombu z velké dálky vyboxoval Heča

Sparta - Jablonec: Pilařovu střelu do tyče dorazil Čvančara, gól stvrdil VAR, 2:1

Sparta - Jablonec: Hložek předal balon Julišovi, a ten překonal Hrubého, 1:0

Sparta - Jablonec: Pilař našel Ladru, ten v obrovské šanci těsně minul!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905