Nezastavil ho ani koronavirus. Uzdravený Ibrahimovic dvěma góly řídil milánské derby

ČTK ČTK
17. 10. 2020 20:10
Útočník Zlatan Ibrahimovic se vrátil po čtyřzápasové pauze způsobené nákazou koronavirem a dvěma góly rozhodl v italské fotbalové lize o výhře AC Milán 2:1 v derby s Interem. Český záložník Jakub Jankto odehrál 68 minut při vítězství Sampdorie Janov 3:0 nad Laziem Řím. Bergamo prohrálo v Neapoli 1:4 a poprvé v sezoně ztratilo body.
Zlatan Ibrahimovic a Stefan de Vrij
Zlatan Ibrahimovic a Stefan de Vrij | Foto: Reuters

Ibrahimovic chyběl svému týmu ve dvou utkáních Serie A i v předkolech Evropské ligy, hned po svém návratu ale navázal na dvougólové představení z ligového utkání proti Boloni. Ve 12. minutě sice neproměnil pokutový kop, brankáře Samira Handanoviče ale překonal z dorážky. "Rosonerri" skórovali ve 24. ligovém zápase v řadě, což se jim naposledy povedlo v roce 1973.

O čtyři minuty později zužitkoval Ibrahimovic přesný pas Rafaela Leaa a pohodlně zakončil. Devětatřicetiletý útočník vyrovnal rekord Silvia Pioly v počtu utkání italské ligy, ve kterých vstřelil po dovršení 38 let alespoň dva góly. Oběma se to povedlo ve čtyřech zápasech.

V 28. minutě snížil Romelu Lukaku, na víc už se ale Inter nezmohl. AC Milán zdolal svého rivala po osmi ligových zápasech a po čtyřech utkáních je se stoprocentní bilancí v čele tabulky.

Juventus nastoupil v kombinované sestavě bez řady opor včetně hvězdného Cristiana Ronalda, který je po pozitivním testu na koronavirus v izolaci. Rekordman Serie A brankář Gianluigi Buffon odehrál 650. utkání v italské lize. Hned sedm jeho spoluhráčů ze základní sestavy ještě nebylo na světě, když dvaačtyřicetiletý gólman v roce 1995 debutoval v soutěži.

Buffon inkasoval ve 12. minutě po Simyho přesném pokutovém kopu, "Stará dáma" ale brzy srovnala zásluhou Álvara Moraty. Situaci obhájcům titulu zkomplikovala červená karta debutujícího Federica Chiesy, Morata následně trefil tyč a druhý gól mu v závěru sebral po těsném ofsajdu videorozhodčí.

Po druhé remíze v sezoně ztrácí Juventus na první místo čtyři body. Crotone si po třech porážkách připsalo první bodový zisk.

V zápase Neapol - Bergamo rozhodli domácí v úvodním dějství čtyřmi góly během 20 minut. Stejně jako v minulém utkání s Janovem se dvakrát trefil Hirving Lozano, další branky přidali Matteo Politano a premiérově také Victor Osimhen, letní posila z Lille. Atalanta zkorigovala skóre po změně stran zásluhou Sama Lammerse.

Neapol vyhrála třetí utkání v ročníku, přesto je s osmi body až za svým dnešním soupeřem. Po nenastoupení k zápasu s Juventusem kvůli koronavirové nákaze v týmu totiž "Partenopei" prohráli kontumačně a navíc přišli o jeden bod. Neapol se proti rozhodnutí disciplinární komise odvolala.

Italská fotbalová liga - 4. kolo:

Neapol - Bergamo 4:1 (23. a 27. Lozano, 30. Politano, 43. Osimhen - 69. Lammers), Inter Milán - AC Milán 1:2 (28. Lukaku - 12. a 16. Ibrahimovic), Sampdoria Janov - Lazio Řím 3:0 (32. Quagliarella, 41. Augello, 74. Damsgaard), Crotone - Juventus Turín 1:1 (12. Simy z pen. - 21. Morata).