Další hořká prohra Slavie. Soupeře mačkala, ale dala jediný gól a nepohlídala kontry

Sport ČTK Sport, ČTK
22. 10. 2020 20:56
Fotbalisté Slavie v úvodním utkání základní skupiny C Evropské ligy prohráli na hřišti Beer Ševy 1:3.
Sintayehu Sallalich z Beer Ševy si kryje míč před dotírajícím slávistou Oscarem Dorleym | Foto: Reuters

Přemožitel Plzně ze 4. předkola soutěže vedl zásluhou Jhonatana Agudela, za Pražany srovnal Lukáš Provod. Hapoel rozhodl o výhře v rozmezí 86. až 88. minuty, kdy se dvakrát prosadil Elton Acolatse.

Hapoel na cestě do hlavní fáze Evropské ligy zvládl všechna čtyři předkola, Slavii do soutěže odsoudilo kruté vyřazení od Midtjyllandu ze 4. předkola Ligy mistrů.

Za Beer Ševu nastoupili v základní sestavě obránce Taha i záložník Josué, přestože stejně jako trenér Abukasis, jeho asistent Barda a náhradní gólman Rahamim měli před utkáním pozitivní test na koronavirus. Další tři domácí hráči měli hraniční výsledky testů. Podle izraelského klubu nejde o nově nemocné, proto Hapoel dostal svolení od UEFA.

Úvodní půlhodina nenabídla žádnou šanci. Až poté se dostali ke slovu slávisté, ale Traorého prudkou střelu a Teclovo přízemní zakončení brankář Levita zastavil.

Domácí šokovali Pražany v 45. minutě, kdy z první příležitosti v zápase po bleskové akci udeřili. Stoper Hovorka se s gólmanem Kolářem nedomluvil a Dadyova skákavá přihrávka propadla k volnému Agudelovi, který zakončil do prázdné branky.

Po změně stran vyrazil Levita Malinského přihrávku a míč jen těsně před brankou minul Tecl. Levitu nepřekonal zpoza vápna Stanciu a z následného závaru ani Kuchta s Provodem. Na druhé straně se Josué pokusil překvapit vyběhnutého Koláře střelou téměř z poloviny hřiště, ale minul.

V 75. minutě se slávisté dočkali, když Provod zakončil Stanciovu přihrávku ranou z první a srovnal. Lepší Pražané chtěli strhnout vítězství na svou stranu, jenže v 86. minutě nepokryli další bleskový výpad, Acolatse si naběhl do šestnáctky na Josuého centr a zakončením z voleje nedal Kolářovi šanci. Vzápětí přidal pojistku, když sebral balon chybujícímu Hovorkovi a lobem překonal vyběhnutého Koláře.

Příští čtvrtek Slavia přivítá doma Leverkusen, ve kterém působí momentálně zraněný český reprezentant Patrik Schick. Bayer vstoupil do soutěže drtivou výhrou 6:2 nad Nice. Do jarní fáze postoupí první dva celky skupiny.

1. kolo základní skupiny C fotbalové Evropské ligy:

Hapoel Beer Ševa - Slavia Praha 3:1 (1:0)

Branky: 86. a 88. Acolatse, 45. Agudelo - 75. Provod. Rozhodčí: Visser - Nijssen, Vanyzere (všichni Belg.). ŽK: Bareiro, Josué, Miguel Vítor, Varenne - Stanciu. Bez diváků.

Beer Ševa: Levita - Dadia, Miguel Vítor, Taha (46. Tzedek), Kabha, Goldberg - Sallalich (79. Yosefi), Bareiro, Josué (89. Keltjens), Acolatse (89. Varenne) - Agudelo (70. Meli). Trenér: Abukasis.

Slavia: Kolář - Kúdela, Hovorka, Bořil - Malinský (58. Masopust), Traoré (46. Stanciu), Oscar (90. Sima), Ševčík (75. Lingr), Provod - Tecl (58. Kuchta), Musa. Trenér: Trpišovský.

Leverkusen - Nice 6:2 (2:1)

Branky: 79. a 83. Bellarabi, 11. Amiri, 16. Alario, 61. Diaby, 87. Wirtz - 31. Gouiri, 90. Claude-Maurice.

Leverkusen: Hrádecký - L. Bender (81. Dragovič), S. Bender (81. Tah), Tapsoba, Wendell - Palacios (74. Wirtz), Baumgartlinger - Diaby, Amiri, Bailey - Alario (74. Bellarabi). Trenér: Bosz.

Nice: Benítez - Lotomba (79. Atal), Bambu, Dante, N'Soki (63. Lopes), Kamara - Búdawí (63. Claude-Maurice), Schneiderlin, Lees-Melou (79. Ndoye) - Dolberg (71. Maolida), Gouiri. Trenér: Vieira.