Leverkusen - Nice 6:2Leverkusen bez Schicka na úvod Evropské ligy deklasoval Nice, AC Milán vyhrál na Celticu

Praha

Fotbalisté Leverkusenu bez zraněného reprezentačního útočníka Patrika Schicka výborně vstoupili do nového ročníku Evropské ligy a v prvním zápase slávistické skupiny C doma deklasovali Nice 6:2. AC Milán zahájil skupinu H, kde hraje i pražská Sparta, vítězstvím 3:1 na stadionu Celticu Glasgow. Souboj Hoffenheimu a Crvené zvezdy Bělehrad, soupeřů Liberce ve skupině L, skončil výhrou německého týmu 2:0. Domácímu Hoffenheimu chyběl nemocný obránce Pavel Kadeřábek.

Lars Bender z Leverkusenu se snaží zastavit Hassana Kamaru z Nice.

Bayeru vyšel začátek a v úvodních 16 minutách se prosadili Nadiem Amiri a Lucas Alario. Nice se vrátilo do hry po půlhodině hry, kdy snížil Amine Gouiri. Domácí ale větší drama nepřipustili a po změně stran přidali další čtyři góly.

Na 3:1 zvýšil Moussa Diaby, v závěru se prosadil dvakrát Karim Bellarabi a jednou další náhradník Moussa Diaby. V poslední minutě zmírnil porážku hostů střídající Alexis Claude-Maurice. Za týden se Leverkusen představí v pražském Edenu.

V hlavičkovém souboji Hicham Boudaoui (vlevo) a Wendel z Leverkusenu.

Milán i s hvězdným útočníkem Zlatanem Ibrahimovicem v Celtic Parku nakročil k výhře už v prvním poločase, kdy skórovali Rade Krunič a Brahim Díaz. Čtvrt hodiny před koncem snížil Mohamed Elyounoussi, ale triumf Rossoneri pojistil náhradník Jens Hauge třetí brankou v nastavení. Lídr italské ligy, který neprohrál ani osmý soutěžní duel sezony, příští čtvrtek přivítá Spartu.

Kanonýr Zlatan Ibrahimovic z AC Milán si dělá prostor v souboji se Scottem Brownem z Celticu Glasgow.

Trenér Hoffenheimu Sebastian Hoeness z různých důvodů postrádal hned šest obránců včetně Kadeřábka, jenž podle německých médií zůstává v karanténě po pozitivním testu na koronavirus. Kvůli covidu-19 za Crvenou zvezdu nenastoupil bývalý sparťanský záložník Guélor Kanga.

Domácí Moanes Dabbur v závěru první půle ještě trefil tyč, ale po hodině hry otevřel skóre Christoph Baumgartner a v nastavení přidal druhý gól Hoffenheimu Dabbur. Bělehradský tým za týden hostí Liberec.

Christoph Baumgartner z Hoffenheimu oslavuje gól v utkání Evropské ligy proti Crvené zvezdě Bělehrad.

Obránce Jan Lecjaks pomohl asistencí k remíze Omonie Nikósie 1:1 na hřišti PAOK Soluň. V základní sestavě hostů nastoupil i druhý český zadák Michael Lüftner. Ludogorec Razgrad, vedený českým trenérem Pavlem Vrbou, doma nad Antverpami neudržel vedení a prohrál 1:2.

Tottenham v Londýně porazil Linec 3:0. V první půli se trefili Lucas Moura a Andrés Andrade, který si do vlastní branky srazil přihrávku Garetha Balea. Velšský útočník poprvé po návratu ke Spurs nastoupil v základní sestavě. Třetí domácí gól dal v závěru střídající Son Hung-min.

Lucas Moura z Tottenhamu v akci.

Arsenal ve Vídni otočil zápas s Rapidem a zvítězil 2:1. Obrat londýnskému týmu svými góly zařídili David Luiz a střídající kapitán Pierre-Emerick Aubameyang. Další anglické mužstvo Leicester doma porazilo Luhansk 3:0 po brankách Jamese Maddisona, Harveyho Barnese a Kelechiho Iheanacha. Neapol na svém stadionu překvapivě podlehla Alkmaaru 0:1. Další italský tým AS Řím v Bernu po obratu zdolal Young Boys 2:1.

Útočník Darwin Núňez pomohl Benfice Lisabon hattrickem k triumfu 4:2 na půdě Lechu Poznaň, za kterou kvůli zranění nenastoupil český záložník Jan Sýkora. Lídr španělské ligy San Sebastian vyhrál v Rijece 1:0 díky gólu střídajícího Jona Bautisty ze třetí minuty nastavení. Další zástupce La Ligy Villarreal v domácí přestřelce zdolal Sivasspor 5:3.

1. kolo základních skupin fotbalové Evropské ligy:
Skupina A:
CSKA Sofia - Kluž 0:2 (0:0)
Branky: 53. Rondón, 74. Deac z pen.
Young Boys Bern - AS Řím 1:2 (1:0)
Branky: 14. Nsame z pen. - 69. Bruno Peres, 74. Kumbulla.
Skupina B:
Rapid Vídeň - Arsenal 1:2 (0:0)
Branky: 51. Fountas - 70. David Luiz, 74. Aubameyang.
Dundalk - Molde 1:2 (1:0)
Branky: 35. Murray - 62. Hussain, 72. Omoijuanfo z pen.
Skupina C:
Leverkusen - Nice 6:2 (2:1)
Branky: 79. a 83. Bellarabi, 11. Amiri, 16. Alario, 61. Diaby, 87. Wirtz - 31. Gouiri, 90. Claude-Maurice.
Leverkusen: Hrádecký - L. Bender (81. Dragovič), S. Bender (81. Tah), Tapsoba, Wendell - Palacios (74. Wirtz), Baumgartlinger - Diaby, Amiri, Bailey - Alario (74. Bellarabi). Trenér: Bosz.
Nice: Benítez - Lotomba (79. Atal), Bambu, Dante, N'Soki (63. Lopes), Kamara - Búdawí (63. Claude-Maurice), Schneiderlin, Lees-Melou (79. Ndoye) - Dolberg (71. Maolida), Gouiri. Trenér: Vieira.
Hapoel Beer Ševa - Slavia Praha 3:1 (1:0)
Skupina D:
Lech Poznaň - Benfica Lisabon 2:4 (1:2)
Branky: 15. a 48. Ishak - 42., 60. a 90.+3 Nuňez, 9. Pizzi z pen.
Standard Lutych - Glasgow Rangers 0:2 (0:1)
Branky: 19. Tavernier z pen., 90.+3 Roofe.
Skupina E:
PAOK Soluň - Omonia Nikósie 1:1 (0:1)
Branky: 56. Murg - 16. Bautheac.
PSV Eindhoven - Granada 1:2 (1:0)
Branky: 45.+1 Götze - 57. Molina, 66. Machis.
Braga - AEK Atény 3:0 (1:0)
Branky: 44. Galeno, 78. Paulinho, 88. Horta.
Leicester - Luhansk 3:0 (2:0)
Branky: 29. Maddison, 45. Barnes, 67. Iheanacho.
Skupina H:
Celtic Glasgow - AC Milán 1:3 (0:2)
Branky: 76. Elyounoussi - 14. Krunič, 42. Brahim Díaz, 90.+2 Hauge.
Celtic: Barkas - Welsh (46. Elyounoussi), Duffy, Ajer - Frimpong, Ntcham, Brown (64. Rogic), McGregor, Laxalt (77. Taylor) - Ajeti (77. Klimala) - Griffiths (46. Christie). Trenér: Lennon.
Milán: Donnarumma - Dalot, Romagnoli, Kjaer, Hernández - Krunič, Tonali, Kessié (66. Binnásir) - Castillejo (79. Saelemaekers), Ibrahimovic (66. Leao), Díaz (79. Hauge). Trenér: Pioli.
Sparta Praha - Lille 1:4 (0:1)
Skupina I:
Villarreal - Sivasspor 5:3 (2:1)
Branky: 74. a 78. Alcácer, 13. Kubo, 20. Bacca, 57. Foyth - 33. Kayode, 43. Yatabaré, 64. Gradel.
Maccabi Tel Aviv - Karabach 1:0 (1:0)
Branka: 10. Cohen.