Nadal - F. López 4:6, 7:6, 6:4Nadal vstoupil do turnaje v Paříži 1000. vítězstvím v kariéře

Paříž

Rafael Nadal porazil ve španělském souboji v 2. kole turnaje v Paříži Feliciana Lópeze 4:6, 7:6, 6:4 a jako čtvrtý tenista v takzvané open éře si připsal 1000. vítězství. Čtyřiatřicetiletý Mallorčan usiluje při osmém startu na halovém turnaji série Masters ve francouzské metropoli o zisk prvního titulu.

Španělský tenista Rafael Nadal po výhře nad krajanem Felicianem Lópezem oslavil v Paříži jubilejní tisící vítězství na okruhu ATP.

Tisícím vítězstvím Nadal napodobil Jimmyho Connorse (1274 výher), Rogera Federera (1242) a Ivana Lendla (1068). Aktuální světová jednička Novak Djokovič, jenž v Paříži neobhajuje loňský titul, je v historickém žebříčku šestý s 932 výhrami.

"Jediné negativum 1000 výher je to, že jste velmi staří, protože k tomu, abyste vyhráli tolik zápasů, potřebujete hodně dlouhou kariéru. Ale jsem moc šťastný," uvedl Nadal během ceremonie na kurtu, kde převzal plaketu s číslem 1000. "Znamená to, že se mi povedlo hodně věcí. Jsem na to pyšný. Čelil jsem během kariéry mnoha těžkostem, zvlášť co se týče zranění, ale vždycky jsem v sobě našel touhu pokračovat," řekl vyhlášený bojovník.

Nadal se zařadil do elitního klubu hráčů s tisícovkou výher po dvouapůlhodinovém boji s o pět let starším Lópezem, jenž ho v minulých dvou vzájemných duelech porazil. Do Paříže se Nadal vrátil po třech týdnech od okamžiku, co ve městě nad Seinou venku na antuce získal na odloženém Roland Garros jubilejní 20. grandslamový titul. V osmifinále se nejvýše nasazený hráč turnaje utká s Australanem Jordanem Thompsonem.

Andrej Rubljov se ve Vídni raduje ze svého pátého titulu v sezoně.

Hladce do osmifinále prošel ve výborné formě hrající Rus Andrej Rubljov, jenž na vítězství 6:1, 6:2 nad Moldavanem Radu Albotem nepotřeboval ani hodinu. Vítěz říjnových turnajů ve Vídni a Petrohradu si připsal jedenácté vítězství za sebou a dvacáté z posledních 21 zápasů.

Vstup do turnaje v 2. kole zvládl i Argentinec Diego Schwartzman. Argentinec, jemuž účast v semifinále zajistí bez ohledu na výsledky jeho soupeřů start na Turnaji mistrů, porazil 7:5, 6:3 Francouze Richarda Gasqueta.