SESTŘIH: Sparta - Slavia 0:3. Sešívaní po derby vládnou lize, zase zářil Sima

Autor: iSport.cz, ČTK
92
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
SESTŘIH: Brighton - Manchester City 0:4. Titul je blíž, zářil Foden

Slavia dál vládne Praze i české lize! Mužstvo kouče Jindřicha Trpišovského vyhrálo v 10. kole FORTUNA:LIGY na hřišti Sparty jednoznačně 3:0 a zvýšilo náskok v čele tabulky na pět bodů. Dva góly dal objev posledních týdnů Abdallah Sima, jednou se prosadil Ondřej Lingr. Ještě za stavu 0:0 útočník domácích Lukáš Juliš neproměnil penaltu. Sparta tak čeká na vítězství v derby pražských „S“ už rekordních dvanáct zápasů.

Slávisté vyrovnali loňské vítězství na Letné a počtvrté v samostatné historii vyhráli nad Spartou tříbrankovým rozdílem. Letenští nebodovali ve třech z posledních čtyř kol. Kvůli trvajícím opatřením proti koronaviru se derby poprvé v samostatné historii hrálo bez diváků.

Slávistický kouč Trpišovský udělal v zahajovací jedenáctce dvě změny oproti čtvrtečnímu duelu Evropské ligy s Beer Ševou (3:0), po němž jeho svěřenci slavili postup do jarní fáze. Do základu se vrátili Bořil a Lingr, jenž dostal přednost před bývalým sparťanem Stanciuem. Za Letenské, kteří ve čtvrtek po prohře v Lille přišli v Evropské lize o naději na postup, nastoupil uzdravený Hancko a Dočkal hrál netradičně v útoku.

V derby se poprvé od podzimu 2008 hrál přímý souboj o první místo v tabulce. Od úvodu byla aktivnější Slavia, která nejprve dvakrát zahrozila z dálky. Lingr v šesté minutě těsně minul a Holešovu ránu vytáhl Nita.

SESTŘIH: Sparta - Slavia 0:3. Juliš nedal penaltu a zázračný Sima pak opanoval derby!

Ve 28. minutě měli jedinečnou šanci na otevření skóre sparťané. Po dlouhém nákopu se brankář Kolář nedohodl s Kúdelou a společně ve vápně srazili Krejčího staršího, Juliš však penaltu zahrál mizerně a nechal vyniknout slávistického gólmana.

Trest přišel záhy. Ve 32. minutě si nikým nehlídaný Sima naskočil na Ševčíkův roh a hlavičkou k tyči otevřel skóre. Sparta opět potvrdila, že v derby často inkasuje po standardkách.

Odpovědět mohl Hancko, ale jeho hlavičku vytáhl Kolář. Ve 40. minutě přidali hosté pojistku. Bořil našel Simu, který si zpracoval míč a po zemi zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Devatenáctiletý senegalský křídelník potvrdil formu a dal sedmý gól z posledních sedmi soutěžních duelů. Poprvé se za Slavii trefil dvakrát v jednom utkání.

Sparťanský trenér Kotal se v poločase pokusil oživit hru nasazením Karlssona, ale domácí na zvrat neměli. Naopak v 53. minutě využil Trávníkova podklouznutí Lingr a zpoza vápna k tyči překonal Nitu. Stejný hráč pak zblízka napálil brankáře. Slávisté v závěru dokonce útočili na svou nejvyšší výhru v derby v samostatné historii, další možnosti už ale neproměnili.

Slávista Abdallah Sima si naskakuje na centr před brankou Sparty...

Domácí:

Hosté: 32. Sima, 40. Sima, 53. Lingr

Domácí: Nita – Pavelka, Čelůstka, Hancko – Vindheim, Trávník (59. Souček), Dočkal (C) (78. Karabec), Ladislav Krejčí ml., Matěj Hanousek (46. Moberg Karlsson) – Juliš (86. Souček), Ladislav Krejčí st. (78. Plavšić).

Hosté: O. Kolář – Masopust, Kúdela, Zima, Bořil (C) – Holeš, Ševčík (89. Stanciu) – Sima (89. Tecl), Lingr (64. Traoré), Olayinka (77. Provod) – Kuchta (77. Musa).

Sparta - Slavia: Hancko se snažil vybojovat si penaltu, ale neuspěl

Sparta - Slavia: Naprosto nehlídaný Lingr trefil na malém vápně jen Nitu!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Sparta - Slavia: Trávník podklouzl a Lingr přesnou ranou k levé tyči zvyšuje na 3:0!

Sparta - Slavia: Fanoušci se snaží sledovat derby za zavřenými branami Letné

Sparta - Slavia: Sima si parádně zpracoval a přesně zakončil k levé tyči, 2:0!

Sparta - Slavia: Hanckovu výbornou hlavičku na přední tyč si Kolář pohlídal

Sparta - Slavia: Sima se vytáhl přes tři sparťany a hlavičkou otevřel skóre, 1:0!

Sparta - Slavia: Kolář se vykoupil, chytl Julišovu penaltu!

Sparta - Slavia: Krejčího sestřelili Kolář s Kúdelou, penalta pro Letenské!

Sparta - Slavia: Přízemní rána Krejčího st. skončila vedle pravé tyče

Sparta - Slavia: Nádhernou Holešovu ránu Nita vytáhl na rohový kop

Sparta - Slavia: Kolář si pohlídal hlavičku Krejčího ml.

Sparta - Slavia: Lingr natáhl k nádherné ráně, která málem zapadla do šibenice

92

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905