SESTŘIH: Třinec - Olomouc 0:1. Oceláři poprvé bez bodu! Rozhodl Knotek

Autor: iSport.cz
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Olomouc zvítězila v dohrávce 4. kola hokejové extraligy na ledě vedoucího Třince 1:0 a je prvním týmem, který porazil v této sezoně Oceláře v základní hrací době. Bodová série lídra tabulky se zastavila na dvaceti zápasech. Jediný gól vstřelil v 51. minutě v přesilové hře Jan Knotek. Branislav Konrád kryl 34 střel a udržel první čisté konto v sezoně.

Olomouc před měsícem prohrávala v Třinci ve 14. minutě už o tři branky, tentokrát si úvod zápasu pohlídala. Hosté, kteří vyhráli předchozí dvě utkání venku (v Plzni a Zlíně), nepouštěli domácí ani do výraznějšího tlaku. Sami si vypracovali největší šanci úvodní třetiny. Káňa se prosadil přes Jaroměřského a dostal se před Štěpánka, ale zakončil jen do jeho hrudi.

Druhou třetinu začali aktivněji domácí, první gólovou šanci ale měla Olomouc. Ondrušek vyslal do úniku Pekra, který těsně minul. Třinec hrál první přesilovou hru až ve 26. minutě a Gernát v ní trefil tyč. Na druhé straně zvonila branková konstrukce i po úniku Valenty. Poté měli hosté dvě minuty výhodu dvou mužů v poli, ale naložili s ní bídně.

SESTŘIH: Třinec - Olomouc 0:1. Konrád vynuloval Oceláře, když zlikvidoval čtyřiatřicet střel

Na přelomu druhé a třetí třetiny hráli Oceláři šest minut v početní výhodě. I díky tomu, že Dujsík nechtěně zasáhl do tváře Ondřeje Kovařčíka vysokou holí a způsobil mu krvavý šrám. Lídr soutěže, který v předchozím zápase využil čtyři přesilové hry, ale nic zajímavého nevymyslel.

To Olomouc se v početní převaze prosadila v 51. minutě. Po Káňově přihrávce vystřelil z levého kruhu Kucsera a pohotový Knotek dorazil z hranice brankoviště puk za Štěpánka. Ve zbytku zápasu se domácí hnali za vyrovnáním, ale promarnili i 65 sekund dlouhou přesilovku pět na tři.

Domácí:

Hosté: 50:05. J. Knotek

Domácí: Štěpánek (Kořenář) – M. Doudera, Gernát, D. Musil, Galvinš, Kundrátek, Jaroměřský, M. Adámek – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), M. Stránský – Hrňa, Marcinko, Dravecký (A) – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hrehorčák – Kurovský, R. Veselý, Kofroň.

Hosté: Konrád (Lukáš) – Škůrek, Švrček, Dujsík, Valenta, A. Rutar, Ondrušek (A), T. Černý – Bambula, J. Knotek (A), Burian (C) – Kucsera, Kolouch, J. Káňa – Pekr, Nahodil, Olesz – V. Tomeček, Gřeš, Ostřížek.