Souček u remízy West Hamu, Coufal nehrál. Zářil Leeds, uspěl i Arsenal

Autor: iSport.cz, ČTK
5
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

Fotbalisté West Hamu remizovali v 16. kole anglické ligy v Southamptonu bez branek a nevyhráli už ve čtvrtém utkání za sebou. Defenzivní záložník Tomáš Souček odehrál za hosty celý zápas, jeho spoluhráč Vladimír Coufal zůstal poprvé od podzimního příchodu ke „Kladivářům“ na lavičce.

Manchesteru United porazil Wolverhampton 1:0 a vystřídal na druhém místě tabulky Leicester. Na vedoucí Liverpool ztrácejí „Rudí Ďáblové“ už jen dva body. O jejich výhře rozhodl ve třetí minutě nastavení Marcus Rashford, United jsou v lize už devět zápasů neporaženi.

Podruhé za sebou naplno bodoval Arsenal, kterému vítězství 1:0 v Brightonu vystřelil po pouhých 21 sekundách na hřišti střídající Alexandre Lacazette. „Kanonýři“ se v neúplné tabulce posunuli na třinácté místo.

Tomáš Souček opět odehrál celý zápas

Burnley bez zraněného českého útočníka Matěje Vydry zdolalo zásluhou Bena Meeho poslední Sheffield United 1:0. Sheffield jako jediný tým v ligové sezoně stále nevyhrál.

V souboji nováčků Leeds rozstřílel West Bromwich na jeho hřišti 5:0. Hosté rozhodli o výhře už v prvním poločase, v němž skórovali čtyřikrát.

Anglická fotbalová liga - 16. kolo:

Brighton - Arsenal 0:1
Branky: 66. Lacazette

Burnley - Sheffield United 1:0
Branky: 32. Mee

West Bromwich - Leeds 0:5
Branky: 9. vlastní Sawyers, 31. Alioski, 36. Harrison, 40. Rodrigo, 72. Raphinha

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.