Rytíři s Jágrem vyhráli v Kolíně. Vede Jihlava před Porubou a Vrchlabím

Autor: ČTK, adl
1
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?

Hokejisté Kladna podruhé v sezoně nastoupili i s hrajícím majitelem klubu Jaromírem Jágrem a v 18. kole první ligy zvítězili na ledě nováčka Kolína 2:1. Osmačtyřicetiletý druhý nejproduktivnější hráč historie NHL se stejně jako 16. prosince v duelu proti vedoucí Jihlavě (7:5) radoval z výhry, tentokrát ale nebodoval. Čtvrtí Rytíři na Jihlavu, která ve středu zvítězila v Prostějově 5:3, ztrácejí stále pět bodů, ale mají dva zápasy k dobru.

Jágr nastoupil v útoku s centrem Rostislavem Maroszem, který se po letním příchodu z Liberce k týmu připojil poprvé po hostování v extraligových Vítkovicích, a Markem Račukem. Na ledě strávil 13 minut a 39 sekund. V duelu s Jihlavou, v kterém hrál poprvé od 6. března od posledního extraligového kola v Litvínově a připsal si asistenci, měl o čtyři vteřiny vyšší vytížení.

Kladno dostal v 18. minutě do vedení v přesilové hře po Maroszově přihrávce Tomáš Plekanec. Po polovině utkání zvýšil navrátilec ze Vsetína Patrik Machač. Za Kozly korigoval výsledek v závěru druhé části Dominik Zumr.

Jaromír Jágr v akci v zápase na ledě nováčka z Kolína

Dukla v Prostějově po první třetině prohrávala. Na úvodní branku Petra Mrázka zareagoval Matěj Pekr a ve 12. minutě vrátil domácím náskok Tomáš Drtil. Po polovině utkání ale Jihlava otočila stav díky přesilovkovým trefám Tomáše Jiránka a Tomáše Chlubny. Ve 45. minutě ještě vyrovnal David Bartoš, ale v čase 51:13 rozhodl v početní výhodě Pekr, který ještě 25 sekund před koncem dovršil hattrick.

Nově druhá Poruba oslavila třetí vítězství v řadě. Do vedení se v Benátkách nad Jizerou dostala díky Finovi Markusi Korkiakoskimu, za domácí sice vyrovnal Jakub Hujer, ale v 38. minutě vrátil v přesilové hře Ostravanům vedení Petr Stloukal. Ve třetí třetině proměnila Poruba další početní výhodu díky Tomáši Jáchymovi a skóre uzavřel Radim Toman.

Nováček Vrchlabí také vyhrálo potřetí za sebou a posunulo se na třetí místo. Do sedmé minuty získalo dvoubrankový náskok díky gólům Jiřího Hozáka a Tomáše Zemana a na snížení Romana Pšurného odpověděl ještě v úvodním dějství Patrik Urban. Na konci druhé třetiny dostal Zubry na kontakt v přesilové hře Radek Číp, ale v závěrečné části pojistili výhru domácích Pavel Mrňa a Tomáš Nouza.

Na šestou pozici se posunul Sokolov, který vyhrál nad Havířovem 4:3. Předstihl Vsetín, jenž prohrál v Šumperku 2:6 a utrpěl čtvrtou porážku z uplynulých pěti duelů. Draci ukončili sérii sedmi proher a poskočili z posledního na 17. místo před Kadaň, která prohrála doma s Litoměřicemi 1:4.

Čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů si připsalo Ústí nad Labem, které zdolalo pražskou Slavii 3:2 v prodloužení díky brance Martina Tůmy v čase 62:43. Potřetí za sebou nebodoval Frýdek-Místek, který prohrál s Třebíčí 2:3.

Chance liga - 18. kolo:

Ústí nad Labem - Slavia Praha 3:2 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 6. Protasenja, 17. A. Furch, 63. M. Tůma - 9. Kuťák, 41. F. Vlček. Rozhodčí: Grech, Zubzanda - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Bez diváků.

Benátky nad Jizerou - Poruba 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Branky: 34. Hujer - 26. Korkiakoski, 38. Stloukal, 46. T. Jáchym, 56. R. Toman. Rozhodčí: Bejček, Jaroš - J. Dědek, Hnát. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. Bez diváků.

Vrchlabí - Přerov 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)
Branky: 2. Hozák, 7. T. Zeman, 19. P. Urban, 49. Mrňa, 51. Nouza - 8. R. Pšurný, 38. Číp. Rozhodčí: Souček, Valenta - Štofa, Tvrdý. Vyloučení: 8:6, navíc Linhart 5 min. a do konce utkání - D. Indrák 10 min. Využití: 0:1. Bez diváků.

Frýdek-Místek - Třebíč 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)
Branky: 14. Klimša, 31. Kaukič - 26. a 33. Vodný, 27. Bittner. Rozhodčí: Skopal, Šudoma - Hanzlík, Otáhal. Vyloučení: 8:2. Využití: 1:3. Bez diváků.

Sokolov - Havířov 4:3 (3:0, 0:1, 1:2)
Branky: 2. Švec, 15. Prymula, 17. D. Tůma, 53. Kverka - 45. a 54. Maruna, 32. F. Seman. Rozhodčí: Kostourek, Hucl - Belko, Baxa. Vyloučení: 6:4, navíc Rudovský (Havířov) 10 min. Bez využití. Bez diváků.

Kadaň - Litoměřice 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
Branky: 24. T. Koblížek - 49. a 60. Miškář, 27. Jánský, 53. Výtisk. Rozhodčí: Čáp, Pilný - Flegl, Kotlík. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:2. Bez diváků.

Kolín - Kladno 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky: 39. Zumr - 18. Plekanec, 32. P. Machač. Rozhodčí: Zavřel, Petružálek - Roischel, Maštalíř. Vyloučení: 8:9, navíc Mikliš (Kladno) 10 min. Využití: 0:1. Bez diváků.

Šumperk - Vsetín 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)
Branky: 8. T. Jaroš, 11. Kabelka, 14. Spratek, 34. Blaško, 44. Tjurin, 45. P. Kratochvíl - 1. Březina, 25. Kucharczyk. Rozhodčí: Čech, Koziol - Zídek, Zedník. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Bez diváků.

Prostějov - Jihlava 3:5 (2:1, 0:2, 1:2)
Branky: 1. P. Mrázek, 12. Drtil, 46. Bartoš - 10., 52. a 60. Pekr, 31. Jiránek, 33. Chlubna. Rozhodčí: Ondráček, Vrba - Kleprlík, Kučera. Vyloučení: 7:5, navíc Chlán 10 min., hráčská lavice (oba Prostějov) do konce utkání. Využití: 0:3. Bez diváků.