Kladno - Vsetín 5:3Kladno zvítězilo, Jágr ve třetí třetině už nehrál

Hokejisté Kladna porazili ve 20. kole první ligy doma Vsetín 5:3 a posunuli se ze čtvrtého místa na třetí. Osmačtyřicetiletý majitel Rytířů Jaromír Jágr při svém pátém startu v sezoně počtvrté za sebou nebodoval, před třetí třetinou ze hry odstoupil a zbytek duelu sledoval už jen v civilu ze střídačky.

Jaromír Jágr z Kladna při utkání v Přerově.

První Poruba vyhrála na ledě poslední Kadaně 7:1 a vede o dva body před Jihlavou, která zvítězila v Ústí nad Labem 3:2 po samostatných nájezdech. Pražská Slavia utrpěla debakl v Sokolově 0:7, klesla na 10. místo a vedení klubu následně odvolalo hlavního trenéra Martina Štrbu i jeho asistenta Jiřího Doležala.

Jágr má na kontě zatím jen asistenci z 16. prosince, kdy Kladno doma porazilo Jihlavu 7:5. Dnes stejně jako v předešlých duelech v novém roce v Kolíně (2:1), v Přerově (3:4 po samostatných nájezdech) a doma s Benátkami nad Jizerou (2:1) vyšel naprázdno. Strávil na ledě celkově za dvě třetiny jen šest minut.

Rytíři i popáté s ním v sestavě bodovali a počtvrté z toho vyhráli. V 9. minutě otevřel skóre Rostislav Marosz, ale Vsetín mezi 12. a 13. minutou během 56 sekund díky Jakubu Jenáčkovi a Lukáši Bednářovi otočil stav.

Ve 27. minutě vyrovnal Nicolas Hlava, ale v polovině utkání vrátil ve vlastním oslabení Valachům vedení Vojtěch Šilhavý, který využil chyby gólmana Andreje Košarišťana. Ještě ve druhé třetině se postarali o obrat Tomáš Plekanec s Tomášem Gumanem a ve 48. minutě pojistil výsledek v přesilové hře Antonín Melka.

Poslední Kadaň držela s Porubou po první třetině bezbrankový stav, ale pak mezi 22. a 29. minutou nabrala tříbrankovou ztrátu. Dvakrát se trefil Petr Stloukal a mezi jeho góly proměnil přesilovou hru Lukáš Endál. Ještě ve druhé třetině sice snížil Tomáš Koblížek, ale vítězství favorita zvýraznili v poslední dvacetiminutovce Marek Sikora, Šimon Szathmáry, Jurij Žolobov a Daniel Häring.

Jihlava v Ústí nad Labem ztrácela po brance Jana Grima z páté minuty, ale v první třetině ji dostali do vedení Jakub Illéš a Jiří Fronk, který proměnil početní výhodu. V 35. minutě srovnal stav Michal Trávníček a zápas rozuzlil až ve 12. sérii rozstřelu Petr Čachotský.

Nováček Vrchlabí po pondělní domácí porážce se Vsetínem (2:3) navázalo na předchozí čtyřzápasovou vítěznou sérii a zdolalo Havířov 5:3. Přitom v polovině úvodní části prohrálo po gólech Jakuba Kotaly a Ondřeje Procházky 0:2, ale ještě v úvodní třetině otočilo stav. Nejdříve využil přesilovku Tomáš Nouza a ve 20. minutě se během 15 sekund prosadili Ondřej Machala a Patrik Urban. Ve druhé části zvýšil Martin Heřman a na snížení Jana Kloze ze 48. minuty odpověděl při power play do prázdné branky opět Heřman.

Po dvou výhrách neuspěl Přerov, který podlehl na ledě nováčka Kolína 2:3. Domácí se ujali ve 38. minutě vedení, ale Zubři nejdříve ve třetí čási otočili stav díky obráncům Josefu Hrabalovi a Mikulášovi Zbořilovi. V čase 57:31 vyrovnal David Šafránek a přesně za minutu otočil výsledek Martin Štohanzl. Kozlové zabrali po třech utkáních bez bodu.

Třebíč vyhrála v Benátkách nad Jizerou 4:3 v prodloužení a připsala si třetí výhru z posledních čtyř utkání. V čase 61:07 o tom rozhodl Martin Šťovíček, jenž přidal i dvě asistence. Dvě branky a přihrávku si za vítěze připsal také Ladislav Bittner.

Čtvrtou výhru za sebou oslavil Sokolov a na kanonádě proti Slavii se čtyřmi body za gól a tři asistence podílel Tomáš Vracovský. Gólman Jakub Neužil udržel díky 29 úspěšným zákrokům poprvé v sezoně čisté konto.

Rovněž počtvrté v řadě vyhrály Litoměřice, které uspěly po výsledku 3:2 po samostatných nájezdech v Šumperku. Prostějov zdolal Frýdek-Místek 5:4 a shodně dvěma góly k tomu pomohli Petr Chlán a Dominik Hrníčko.

20. kolo první hokejové Chance ligy:
Benátky nad Jizerou - Třebíč 3:4 v prodl. (1:0, 2:1, 0:2 - 0:1)
Branky: 3. Šafařovský, 23. A. Dlouhý, 33. Čederle - 27. a 45. Bittner, 54. Psota, 62. Šťovíček. Rozhodčí: Souček, Zavřel - Hnát, Podrazil. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. Bez diváků.
Vrchlabí - Havířov 5:3 (3:2, 1:0, 1:1)
Branky: 35. a 59. M. Heřman, 16. Nouza, 20. O. Machala, 20. P. Urban - 4. Kotala, 10. O. Procházka, 48. J. Kloz. Rozhodčí: Bejček, Jaroš - Maštalíř, Štofa. Vyloučení: 4:5, navíc Niko (Vrchlabí) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Bez diváků.
Kadaň - Poruba 1:7 (0:0, 1:3, 0:4)
Branky: 33. T. Koblížek - 22. a 29. Stloukal, 27. Endál, 41. Sikora, 46. Szathmáry, 53. Žolobov, 58. Häring. Rozhodčí: Hucl, Květoň - Sedláček, Tvrdík. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Bez diváků.
Kolín - Přerov 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Branky: 38. J. Veselý, 58. Šafránek, 59. Štohanzl - 45. Hrabal, 53. M. Zbořil. Rozhodčí: J. Doležal, Marek - Roischel, Flegl. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Bez diváků.
Prostějov - Frýdek-Místek 5:4 (2:1, 1:1, 2:2)
Branky: 4. a 53. Chlán, 11. a 25. Hrníčko, 55. Motloch - 1. Klimša, 21. Tomi, 51. Peterek, 56. Stuchlík. Rozhodčí: R. Čech, Skopal - Kleprlík, Zedník. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Bez diváků.
Sokolov - Slavia Praha 7:0 (4:0, 3:0, 0:0)
Branky: 5. D. Tůma, 11. Vracovský, 12. Šik, 16. Kverka, 24. M. Kadlec, 29. Gut, 33. Švec. Rozhodčí: Kostourek, Petružálek - Belko, Kokrment. Vyloučení: 6:4, navíc J. Pohl (Sokolov) 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Bez diváků
Kladno - Vsetín 5:3 (1:2, 3:1, 1:0)
Branky: 9. Marosz, 27. Hlava, 38. Plekanec, 40. Guman, 48. Melka - 12. J. Jenáček, 13. L. Bednář, 30. Šilhavý. Rozhodčí: Grech, Micka - Beneš, Coubal. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Bez diváků.
Šumperk - Litoměřice 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 38. J. Kučera, 45. P. Kratochvíl - 17. a 23. Miškář, rozhodující sam. nájezd M. Beran. Rozhodčí: Ondráček, Šudoma - J. Novák, Otáhal. Vyloučení: 8:5, navíc Spratek - M. Beran, Marcel všichni 10 min. Využití: 0:2. Bez diváků.
Ústí nad Labem - Jihlava 2:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 5. Grim, 35. Trávníček - 10. Illéš, 18. Fronk, rozhodující sam. nájezd Čachotský. Rozhodčí: Wagner, Čáp - Horažďovský, J. Dědek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Bez diváků.