Davidová dvakrát minula, přesto si doběhla pro desáté místo. Sprint v Oberhofu ovládla Eckhoffová

Rychlý běh vynesl biatlonistku Markétu Davidovou na desáté místo ve sprintu Světového poháru v Oberhofu. Pošesté v sezoně a popáté z posledních šesti závodů zvítězila Norka Tirill Eckhoffová.

Tento článek je více než rok starý.

Oberhof Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká biatlonistka Markéta Davidová

Česká biatlonistka Markéta Davidová | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Eckhoffová jeden terč minula, ale běžela nejrychleji a vyhrála o necelých deset vteřin před Italkou Dorotheou Wiererovou. Potřetí v řadě skončila na bronzové pozici Rakušanka Lisa Theresa Hauserová. V čele seriálu se před Eckhoffovou stále drží její krajanka Marte Olsbuová Röiselandová, která byla osmá.

Sprint v Oberhofu i podruhé ovládl bezchybný Johannes Bö. Čeští biatlonisté nebodovali

Davidová startovala jako poslední z elitních závodnic a po střelbě vleže jela jedno trestné kolo. I vstoje jednou minula a do posledního okruhu vyjížděla třináctá. Díky čtvrtému běžeckému času v závodu byla v cíli o tři místa lepší.

„Do desítky je všechno super,“ hodnotila pro Radiožurnál Davidová, která je v průběžném pořadí SP devátá a jako jediná z Češek poběží nedělní závod s hromadným startem.

Litovala prvního nepřesného výstřelu vstoje. „První rána šla někam do země. Namáčkla jsem si to víc, až jsem ránu omylem spustila. Mrzí mě to, protože když už jsem měla chybu vleže, tak to chtělo odstřílet čistě. Bohužel jsem to hned první ránou takhle pokazila,“ popsala situaci.

Lucie Charvátová jela dvě trestná kola a obsadila 29. místo. Přesně střílející Eva Puskarčíková ztrácela na trati, do bodované čtyřicítky se nevešla a obsadila 45. místo. Jessica Jislová skončila 49. a Tereza Vinklárková byla devadesátá.

SP v biatlonu v Oberhofu (Německo):
Ženy - sprint (7,5 km):
1. Eckhoffová (Nor.) 22:33,8 (1 trest. okruh), 2. Wiererová (It.) -9,3 (0), 3. Hauserová (Rak.) -12,6 (0), 4. Braisazová-Bouchetová -19,4 (0), 5. Chevalierová-Bouchetová (obě Fr.) -23,5 (1), 6. Preussová (Něm.) -33,5 (1), 7. H. Öbergová (Švéd.) -38,2 (1), 8. Röiselandová (Nor.) -40,4 (2), 9. Schwaigerová (Rak.) -41,0 (0), 10. Davidová -41,8 (2), ...29. Charvátová -1:28,6 (2), 45. Puskarčíková -1:53,2 (0), 49. Jislová -1:56,8 (2), 90. Vinklárková (všechny ČR) -4:08,8 (4).

Průběžné pořadí SP (po 12 z 26 závodů): 1. Röiselandová 543 b., 2. Eckhoffová 526, 3. H. Öbergová 502, 4. E. Öbergová (Švéd.) 409, 5. Wiererová 404, 6. Preussová 385, ...9. Davidová 333, 54. Puskarčíková 40, 56. Charvátová 37, 64. Jislová 20.

nyc, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít