Mladá Boleslav porazila i díky Bínově hattricku Bohemians

Praha

Florbalisté Mladé Boleslavi vyhráli v dohrávce 15. kola superligy v Praze nad Bohemians 7:1 a na druhém místě ztrácejí na vedoucí Vítkovice už jen šest bodů. Navíc mají Středočeši oproti lídrovi dvě zápasy v dobru. Hattrick vstřelil útočník Jakub Bína.

Florbalisté Mladé Boleslavi znovu vyhráli (archivní foto).

Mladá Boleslav už v první třetině získala vedení 3:0. Skóre otevřel Milan Tomašík a poté se trefil dvakrát Bína, který při druhém gólu půl minuty před první pauzou využil přesilovou hru. Na další branku se čekalo až 53. minuty, než se prosadil opět Tomašík.

O 96 sekund později sebral Lukáši Bauerovi čisté konto Ivan Tomčo, ale hosté třemi góly v poslední minutě vítězství zvýraznili. Nejdříve při power play zamířil do prázdné branky Jan Natov, pak proměnil trestné střílení Bína a výsledek dovršil šest sekund před koncem opět Natov.

Vedoucí Vítkovice si musely kvůli koronavirové nákaze v týmu odložit sobotní zápas doma s Chodovem i dnešní v Praze proti Black Angels.

Polský útočník Wojciech Malajka zařídil pěti góly vítězství FBC Ostrava v Brně nad Hattrickem 9:3 a pomohl k posunu z šestého místa tabulky na páté. "Odehráli jsme jako celý tým výborný zápas a těch pět gólů jsem dal díky klukům. Co jsme si řekli před zápasem, to jsme dělali. Máme výborné brejky, dáváme z toho góly a Brno jsme moc nepouštěli do šancí," prohlásil Malajka.

Ostravané přeskočili v tabulce Chodov, který prohrál doma s Libercem 3:5. Po dvou gólech Severočechů vstřelili Jakub Kopecký a Jan Šoltys. Za poražené Pražany, kteří mají oproti FBC Ostrava ještě dva zápasy k dobru, se dvakrát trefil Ondřej Mikeš.

Sokol Královské Vinohrady porazil poslední Otrokovice 9:4 a posunul se z 13. místa na 12. před Pardubice. Dvěma góly a asistencí pomohl k úspěchu Pražanů Michal Strachota, stejnou bilanci měl i v barvách Panthers Peter Nehila.

Livesport superliga florbalistů:
Dohrávka 15. kola:
FBŠ Bohemians - Mladá Boleslav 1:7 (0:3, 0:0, 1:4)
Branky: 55. Tomčo - 14., 20. a 60. z tr. střílení J. Bína, 6. a 53. Tomašík, 60. a 60. Natov.
Dohrávané 16. kolo:
Hattrick Brno - FBC Ostrava 3:9 (2:4, 1:3, 0:2)
Branky: 14. J. Procházka, 15. Vlach, 26. Martin Nagy - 5., 18. z tr. střílení, 20., 40. a 60. Malajka, 38. a 46. Sládek, 17. Pešat, 37. Herblich.
TJ Sokol Královské Vinohrady - Panthers Otrokovice 9:4 (1:2, 4:0, 4:2)
Branky: 8. a 55. Klápa, 23. a 38. Strachota, 23. Paštika, 36. Hartman, 48. Fiala, 57. M. Bína, 60. Gold - 60. a 60. Nehila, 4. Petřík, 13. Červenka.
Chodov - Liberec 3:5 (0:2, 2:1, 1:2)
Branky: 39. a 50. Mikeš, 27. Maxa - 16. a 35. Jakub Kopecký, 53. a 59. Šoltys, 17. Baudisch.